12Erik Vučko30206
17Andrej Prša00000
 Skupaj271220571

pšk-bis

V 2. krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige smo igralci PŠK Ljutomera na domačem parketu gostili ekipo ŠD Tropicano Bistrica. Obe ekipi smo v prvem krogu izgubili in smo na tej tekmi iskali prvo zmago v sezoni. Na domači klopi se je sicer zbralo 9 igralcev, vendar nas je zaradi poškodb tekmo praktično odigralo le 7. Na klopi Bistrice je bil slika nekoliko lepša, saj se je pred tekmo nabralo 10 igralcev.

Tekma se je začela precej izenačeno. V četrti minuti tekem pa je Bistrici uspela mini serija 5:0 s katero so si priigrali 5 točk naskoka. Naša igra predvsem v napadu ni stekla tako kot bi si želeli, saj smo grešili ogromno odprtih metov. Gostje so to znali izkoristiti in počasi večali svojo prednost, ki je po prvi četrtini znašala 7 točk – 9:16.

Podobno kot prva, se je tudi druga četrtina začela izenačeno s koši na obeh straneh. Na sredini četrtine pa je Bistrica ponovno dvignila tempo in z delnim izidom 9:1 svojo prednost povišala 16 točk. Domači smo po minuti odmora dosegli 5 zaporednih točk in se približali na 11 točk zaostanka, a kaj ko so gostje nato znova dosegli 6 točk in na odmor odšli s prednostjo 14. točk – 22:36. Svoj šov je v drugi četrtini uprizoril kapetan gostujoče ekip Dejan Balažic z 10. točkami.

IMG_20170204_181720

Po polčasu smo poskusili s presingom, ki pa je bil vse prej kot to. Namesto, da bi se z agresivno obrambo začeli bližati gostom smo dopustili, da so ti z delnim izidom 10:1 ušli na ogromnih 23 točk prednosti. V nadaljevanju smo uspeli vsaj omejiti razigrane goste tako, da je bil rezultat pred zadnjo četrtino 37:56.

Pri nas je bil še vedno živ spomin iz lanske tekme za tretje mesto, ko smo v zadnji četrtini zapravili 19 točk prednosti. Če je uspelo Lendavi lahko tudi nam smo dejali. Postavili smo consko obrambo, ki je sicer delovala relativno dobro in uspeli smo razviti nekaj protinapadov, a kaj ko so bili odprti meti izpod koša še vedno prezahtevni za nas. Zaradi petih osebnih napak je moral 8 minut pred koncem tekme igrišče zapustiti tudi letos naš prvi strelec Jernej Copot. 5 minut do konca tekme smo se sicer uspeli približati na »le« 12 točk zaostanka a kaj več nam s šestimi igralci ni uspelo in gostje so povsem zasluženo prišli do prve letošnje zmage.

Pri gostih je bil najbolj razpoložen Dejan Balažic, ki je dosegel 27 točk po 12 pa sta jih prispevala Farkaš in Trstenjak. Pri domačih težko rečemo, da je bil kdo razpoložen, sta pa največ točk dosegla Andrej Copot -14 in Miha Glavnik 12.

To je za nas drugi zaporedni poraz in še naprej ostajamo brez zmage. Potrebno bo popraviti marsikaj, predvsem pa odnos igralcev do same ekipe in lige. Upam, da se nas bo na naslednjih tekmah zbralo več in da bomo dokazali da zadnje mesto na prvenstveni lestvici ni tisto kamor spadamo!