7Tomaž Črnjavič02202
12Matevž jakelj20004
 Skupaj231020460

pšk-lju

Letos je otvoritvena tekma nove sezone Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige pripadla nam – PŠK Ljutomer ter novincem KK Ljutomer. Po dolgih letih spet »lotmerški« derbi je bila kar primerna tekma za otvoritev sezone.

Na domači tekmi se je zbralo 9 igralcev, »gostujoča« klopa pa je pokala po šivih saj se je zbralo kar 12 igralcev. Tekmo smo s tremi točkami bolje otvorili domačini a tudi novi Ljutomerčani so kaj hitro dosegli svoj prvi koš. Obe ekipi sta lepo polnili koš ena drugi tako, da si nobena ekipa  ni priigrala večje prednosti.  Po  prvem delu je bil rezultat 24:20 v našo korist. Izstopala sta predvsem Glavnik in Krajnc, ki sta oba dosegla po 7 točk za svojo ekipo.

1000x666

Mrtvi tek se je nadaljeval tudi v drugi četrtini. Rezultat je bil ves čas zelo blizu, vse do zadnjih štirih minut ko smo še vodili 31:29, nato pa do konca polčasa dosegli le še 2 točki, kar so nasprotniki izkoristili in  dosegli 10 točk ter tako na odmor odšli s prednostjo šestih točk – 33:39.

Drugi polčas smo domači  spet stopili na plin in se z delnim rezultatom 5:1 čisto približali nasprotnikom. Kmalu po začetku drugega polčasa je moral pri domačih zaradi zvitega gležnja na ogrevanju igrišče zapustiti Andrej Copot. V nadaljevanju četrtine sta spet obe ekipi izmenično dosegali točke. Na odmor pred zadnjo četrtino smo domači odšli  s prednostjo dveh točk –  48:46. Vseh 15 točk v tej četrtini sta dosegla Matej Nemec (8) in Jernej Copot (7). DSC_0130

Sledila je zelo napeta zadnja četrtina. »Gostje« so po s štirimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo vendar tudi mi se nismo dali tako da je bila razlika ves čas minimalna. Bolj kot smo se bližali koncu tekme, bolj se nam je poznala kratka klop. Prvi strelec tekme Jernej Copot je polovico zadnje četrtine odigral s krči kar so gostje znali izkoristiti. Še v zadnji minuti smo sicer zaostajali le za dve točki a za zmago nam je zmanjkalo moči.  Zadnji žebelj v našo krsto je zabil  Tomaž Črnjavič, ki je z zadetima prostima metoma odločil zmagovalca. Končni rezultat je bil 60:55 v korist KK Ljutomer.

1000x666 (2)

Prvi strelec zmagovalne ekipe je bil Kobe Krajnc, ki je dosegel 19 točk, vključno s spektakularnim zabijanjem v enem izmed protinapadov. Pri domačih pa je  bil edini  razigran igralec Jernej Copot z 22. točkami (11 zadetih prostih metov). Tekmo je zaznamovala slaba igra obeh ekip v napadu ter ogro,no izgubljenih žog. Novi Ljutomerski ekipi čestitamo za uvodno zmago hkrati pa komaj čakamo  na »revanšo« v 6. krogu, ko se bomo poskušali oddolžiti za ta poraz. Obenem bi omenil še to, da se je na tribunah ŠIC Ljutomera končno zbralo  več gledalcev – bilo jih je med 30-40. Naše misli pa so sedaj že usmerjene proti Bistrici, proti kateri bomo igrali že naslednjo soboto. Prilagamo povezavo do  galerije slik, ki jih je posnel Dušan Dundek.

Andrej Copot (PŠK Ljutomer)

1000x666 (1)

1 Response

1. Dušan DUNDEK pravi:

No… pa smo začeli z novo sezono s tekmijo lokalnih rivalov, dveh ljutomerskih ekip. Uspešnejši so bili novinci, mlajši košarkarji KK Ljutomera.