13Tomaž Novak522214
15Boštjan Melin20004
 Skupaj321017882

bis-sob

Na Martinovo soboto smo vstopili v našo tretjo sezono Radenska Naturelle PKL, proti eni najboljših ekip zadnjih let KD Nona Sobota. Ni bilo dvoma kdo je favorit, kar pa ni pomenilo da se bomo vnaprej predali. Naša klop je štela 12, gostujoča pa 11 igralcev.

Uvodni koš na tekmi je pripadel gostom iz Sobote. Nato je sledila »trica« Trstenjaka in vodstvo domačih, kar pa je bilo na koncu tudi edino vodstvo naše ekipe. Gostje so izkoriščali luknje v naši obrambi in zlahka prihajali do lahkih košev. Pri Sobočanih sta zadevala predvsem Barbarič in Horvat, ki sta skupaj dodala 17 od 23 točk v 1. četrtini. Bistričani smo sicer prihajali do čistih odprtih metov, ki pa jih žal nismo uspeli vnovčiti.

DSC_0016

V drugi četrtini smo se malce bolje postavili v obrambi in v napadu zaigrali bolj sproščeno. Uspešno smo zniževali razliko in se približevali Sobočanom. Vendar je ob koncu četrtine Horvat z trico stvari postavil na svoje mesto in poskrbel za končni izid polčasa 21:36. Pri domačih je blestel predvsem Kreslin z osmimi pikami.

Tretja četrtina je bila prelomna saj so gostje začeli zadevati iz vseh položajev, nam pa se je spet zgodil mrk v napadu. Rezultat po koncu tretjine 34:62 za goste.

DSC_0169

Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost. Temu primerna je bila tudi zavzetost na obeh straneh. Sobočani so prišli do zanesljive zmage, nam preostane da se čim bolje pripravimo za naslednje tekme in poskušamo doseči prvo zmago. Najboljši strelec je bil Tadej Horvat (20 točk).

Več fotografij si lahko ogledate na naši FB strani.