15Tomaž Bojnec20004
 Skupaj271529877

Napredna statistika

sob-bel

Še četrto leto zapored sta si v velikem finalu Pomurske košarkarske lige nasproti stali ekipi KD Nona Sobota in KK Sistemorg Beltinci oziroma Prekmurski »El Classico«. Kljub temu, da je šlo za finale sta bili obe klopi relativno prazni, po osem igralcev na vsaki strani.

Kljub temu, da so Sobočani, ki so po rednem delu zasedali prvo mesto, veljali za favorite, so Žuti hitro nakazali, da imajo dovolj drugih mest. Tekmo so odprli z izidom 7:2. Tomaž Novak je nato zadel trojko, na katero so Beltinčani  odgovorili z delnim izidom 11:0 in svojo prednost povečali na 14 točk in jo obdržali do konca četrtine. Pri rumenih sta najbolj izstopala Ferčak in Zver, ki sta dosegla po 10 oz. 9 točk, pri Sobočanih pa je bil edini razpoložen Novak, ki je dosegel 8 od 10 točk njegove ekipe.

KD Nona Sobota se je pred drugo četrtino zbrala in  jo odprla s sedmimi zaporednimi točkami in zaostanek znižala na 8 točk. Beltinčani so odgovorili s štirimi točkami, nato pa sta ekipi do konca polčasa izmenično dosegali točke tako, da se je prednost Žutih ves čas gibala med 10 in 15 točk. Rezultat po polčasu je bil 43:30 v korist Beltincev, pri katerih sta v tem delu igre izstopala Lebar in Zver s po osmimi točkami, prav toliko pa jih je za Soboto dosegel Kalamar.

1

V tretji četrtini se je Soboti pridružil najboljši strelec lige Tadej Horvat, ki je pred tem odigral polfinalno tekme lige PARKL. Kljub temu so bolje igrali Beltinčani, ki so svojo prednost povečali na 18 točk. Nadaljevanje četrtine je potekalo izenačeno s koši na obeh straneh, zaključek pa je pripadel Soboti, natančneje Horvatu, ki ja najprej zadel en prosti met v naslednjem napadu pa zadel trojko ob osebni napaki, in kar naenkrat je prednost Beltinčanov znašala le še 11 točk. Horvat je bil tudi najbolj razpoložen igralec tega dela tekme, saj je dosegel 10 točk.

V podobnem tempu se je začela tudi zadnja četrtina, saj sta Novak in Horvat vsak s po petimi točkami prednost žutih stopila na vsega 3 točke. Ferčak je odgovoril s trojko tako, da so Beltinčani spet lažje zadihali. Sledil je nov napad branilcev naslova, ki je obrodil sadove in tri minute pred koncem tekme je bil izid poravnan na 65 in vse je kazalo, da bomo na finalnem turnirju Radenska Naturelle PKL videli še en nor preobrat v zadnji četrtini. Toda rumeni iz Beltincev so imeli drugačne načrte in pokazali izjemen karakter ter z delnim izidom 9:0, kjer je blestel še ne dvajset letni Filip Dora, tekmo pripeljali do konca ter se po treh zaporednih porazih v finalu proti KD Soboti končno veselili naslova prvaka PKL!

17621852_1640062086022771_3675361607161215816_o

Pri novih prvakih sta največji delež točk k zmagi prinesla Leon Zver s 25. točkami, ter Filip Dora z 20. S statističnim indeksom 21 pa je mladi Filip Dora postal tudi MVP finalne tekme!

Ostale individualne nagrade pa sta pobrala igralca KD Nona Sobota. Tadej Horvat je prejel nagrado za najboljšega strelca rednega dela tekmovanja, Tomaž Novak pa je postal MVP rednega dela.