Denis Rantaša10013
 Skupaj212037971

Napredna statistika

pšk-len

V tekmi za tretje mesto sta si nasproti stali poraženi ekipi iz polfinala – PŠK Ljutomer in KK Lindau. Ker je šlo za  pomembno tekmo,  kjer so se delile medalje je bilo na obeh klopeh precej polno, 11 igralcev na domači in 10 na gostujoči klopi.

Tekma se je začela precej izenačeno saj sta obe ekipi izmenično dosegali točke. Po petih minutah pa je domača ekipa  stopila na plin in z delnim rezultatom 16:2 prišla do lepe prednosti, ki so jo zadržali do konca četrtine – 24:13. Pri domačih sta izstopala predvsem Andrej Copot in Matej Nemec, ki sta oba dosegla po 7 točk.

Drugo četrtino so bolje začeli gostje iz Lendave, ki so z delnim izidom 9:3 prednost Ljutomera znižali na 5 točk. Po minuti odmora je sledil  odgovor domačih, ki so na krilih Nemca lepo polnili koš zelenih. Nemec je v tej četrtini dosegel 9 točk. Lendavčani so z dvema trojkama vseeno držali stik z mladimi Ljutomerčani. Po polčasu je semafor v dvorani kazal 41:28 v korist domače ekipe.

Sledila je verjetno najdaljša četrtina v zgodovini košarke, saj je bila igra zaradi nespametnih osebnih napak Ljutomera ves čas ustavljena. Lendavčani so v tem delu igre metali kar 18 prostih metov, česar pa niso znali izkoristiti, saj so jih zadeli le 6 – 33%. Pri domačih pa je še naprej prevladoval odlični Nemec, ki je s tremi trojkami v tej četrtini še povečal prednost Ljutomera, ki je sredi četrtine znašala že 19 točk, ob koncu pa je bil rezultat 58:43.

Ko je že vse kazalo, da bodo Ljutomerčani zlahka prišli do bronaste medalje pa je na sceno stopila Hrvaška naveza Tuksar-Srnec, ki je začela epski preobrat. Lendavčani so zadnjo četrtino začeli z delnim izidom 9:0 in prednost domače ekipe se je kar naenkrat stopila na 9 točk. Z še enim nizom 7:0 pa je bil rezultat tri minute pred koncem tekme 63:62. Conska obramba Lendave, s katero so vztrajali vse od druge četrtine se je končno obrestovala, saj so minuto pred koncem po trojko Srneca prvič na tekmi povedli. Slaba igra Ljutomera na obeh koncih igrišča, ki je na trenutke spominjala na košarko iz vrtca, je gostom omogočila še nekaj košev, tako da so na koncu slavili z rezultatom 71:67. Tuksar in Srnec sta v tem delu igre skupaj dosegla 20 točk, prvi 12, drugi pa 8. Lendavčani so zadnjo četrtino dobili z rezultatom 28:9 in po enem največjih preobratov v zgodovini PKL zasluženo osvojili končno 3. mesto.

Stanko Tuksar, letos prva violina Lendave, je dosegel 23 točk, 17 pa jih je prispeval Sandi Horvatič. Pri domačih je izstopal Matej Nemec, ki je dosegel 24 točk, 12 pa jih je dodal Luka Kosi.