14Andrej Copot567016
4Luka Kosi411110
 Skupaj27811567

bel-pšk

Letošnjo polfinalno tekmo smo “Žuti” odigrali na domačem terenu v “Veliki žuti areni” proti vedno neugodnemu nasprotniku PŠK Ljutomer. Tekma se je vseskozi igrala “na nož”, vendar smo pri tej borbi za vstopnico v veliki finale letošnje sezone bili uspešnejši domačini.

1

V prvi četrtini je že vse kazalo na našo gladko zmago, saj smo povedli s 17 točkami razlike. Gostje iz Ljutomera enostavno niso našli recepta za naše ostrostrelce iz razdalje, ki so consko obrambo luknjali z natančnimi meti za tri točke. Mr. 44 – Jernej Ferčak je nakazal, da bi to lahko bila nova rekordna tekma, saj je zadeval iz vseh položajev, vendar je tekom tekme izgubil energijo, naredil nekaj “otroških” napak in tekmo končal pri 20-ih točkah.

Ljutomerčani so svoje merilne naprave uspeli nameriti v drugi četrtini, ki so jo dobili z dvema točkama razlike v svojo korist. Kot kaže je bila opustitev conske obrambe dobra poteza, saj se domačini nekaj časa nismo mogli zbrati, kar je botrovalo k nekoliko slabši igri v nadaljevanju. Na našo srečo je naš najizkušenejši igralec “Griffin” držal razliko, zadeval predvsem iz rakete in Ljutomerčanom ni dovolil, da bi se približali. Že res, da v obrambi ni ravno pretegnil svojih okončin, vendar mu ni ničesar za očitati – vseeno gre za “starejšega gospoda” kajne?

3

V drugem polčasu sta Ljutomerčane vodila predvsem Copot A. in Matej Nemec, kar pa še enkrat več ni bilo dovolj za “Žuto druščino”. Naša glavna organizatorja igre – Lebar in Dora – na tej tekmi nista pokazala ravno veliko, saj sta skupaj dosegla zgolj 13 točk, sta pa opravljala dobro delo v obrambi, kar se je izkazalo kot zelo pomemben jeziček na tehtnici do konca tekme. Naš najboljši strelec Leon Zver oz. po novem “Mr. Bermuda” je dosegel 21 točk, kar lahko pomeni, da je v dobri formi za veliki finale naslednji vikend.

Končni rezultat 85:67 in končna razlika se mogoče zdita velika, vendar je tekma bil vse prej kot lahka. Sodniški kriterij je bil na obeh straneh enak, tudi vetrovne razmere niso bistveno vplivale na mete igralcev, bili smo za nekaj odstotkov bolj zbrani, ko je bilo to najbolj potrebno (tudi strokovni štab je opravil svojo nalogo z odliko), torej konec koncev dobra tekma, močna in čvrsta košarka, lep košarkarski večer tudi za vse gledalce.