Stanko Tuksar334312
Denis Rantaša40019
 Skupaj26712867

sob-len

Zaradi spremenjenega sistema tekmovanja je letos organizacija polfinalnih tekem pripadla ekipama kateri sta bili na prvih dveh mestih po rednem delu sezone. Kot prvouvrščena ekipa smo se v polfinalu srečali z Lendavčani, kateri so po 12. odigranih tekmah v rednem delu zasedali 4. mesto.

Že res, da je polfinale nekaj več kot “navadna” tekma a same priprave na to tekmo so potekale povsem normalno. Se pa pomembnost tekme vseeno poznala tudi na tribunah, kjer se je zbralo kar solidno število gledalcev, ter na naši strani, saj je bilo za tekmo pripravljenih 11 igralcev, gostje so prišli na tekmo le s 7 igralci. Naša želja je bila, da že od začetka gremo agresivno na nasprotnika in da si zagotovimo čimprej neko solidno prednost. V rotaciji igralcev smo imeli večje možnosti kot gostje in zares smo odigrali eno borbeno tekmo v kateri so svoj delež prispevali vsi kateri so bili del ekipe.
Kaj napisati o tekmi v kateri je bilo izenačenih prvih 8 minut, potem pa do zadnje četrtine tako rekoč enosmerni promet domačih igralcev. Začeli smo dobro v napadu in solidno v obrambi, gostje so pridno zadevali mi smo jim pa sledili z hitro in domiselno igro v napadu. V 8.minuti so gostje še povedli z 24-22, nato pa je sledil delni izid 10-0. Konec prve četrtine 32-24
Drugo četrtino smo odprli tako kot smo zaključili v prvi, z agresivno obrambo in smo goste onemogočali, da bi razvili svojo igro, seveda je bilo potem na drugi strani veliko lažje tudi nam v napadu. Razlika se je počasi a vztrajno višala do polčasa… Polčas 52-34
V tretji četrtini smo nadaljevali začeto delo iz prvega polčasa, gostom smo puščali le malo prostora za odprte mete in jih s tem onemogočili, da bo se “razleteli” po igrišču. Na koncu 3/4 je bilo +28 (77-49) za domače in vedeli smo, da je potrebno teh zadnjih 10 minut odigrati pametno predvsem pa brez kakšnih poškodb do konca tekme. V zadnji četrtini smo malce bolj zarotirali postavo in tekmo mirno brez nepotrebnih pretresov pripeljali do konca z rezultatom 87-67.
Naslednji teden nas čaka še zadnje dejanje sezone. V Ljutomerski dvorani se bomo v večernem finalu še četrtič zapored “udarili” z Beltinci. Ker je letos sistem drugačen, bo tudi tekma verjetno še bolj napeta in energična zato vabimo navijače, da se nam pridružijo v soboto. Finale bo ob 20.30 v ŠIC Ljutomer.