14Boštjan Melin11203
15Uroš Števančec00000
 Skupaj3313231089

pšk-sob

Pa je prišel na vrsto tudi zadnji, 15. krog Radenska Naturelle PKL. Na domačem parketu smo pričakali aktualne prvake in vodilno ekipo lige, KD Nona Sobota. Tekma ni odločala o ničemer, saj sta si obe ekipi že v prejšnjih krogih zagotovili nastopanje v polfinalu, vendar pa je tekmo vseeno bilo treba odigrati, kar domači ekipi očitno ni bilo povsem jasno, saj se je na ogrevanju pojavilo le 5 igralcev. Na drugi strani je bila slika nekoliko lepša, saj se je na gostujoči klopi zbralo 8 igralcev.

Domači smo nekoliko šokirani od dejstva, da nas je bilo le pet, v tekmo vstopili kot, da smo jo že izgubili. Gostje so to izkoristili in hitro nakazali v katero smer bo šla tekma. Do pete minute smo nekako še držali stik, nato pa so Sobočani z delnim izidom 15:0 prešli v visoko vodstvo, ki ga do konca tekme niso več izpustili. Rezultat po prvi četrtini je bil 8:27!

Drugo četrtino smo začeli bistveno boljše in igrali enakovredno gostom, tako da se je prednost Sobote ves čas gibala okoli 15 točk. Pri gostih je bil nerešljiva uganka Tadej Horvat, prvi strelec letošnje sezone, ki je v drugi četrtini dosegel kar 14 točk, od tega 4 trojke! Rezultat polčasa je bil 25:46 za Mursko Soboto.

V podobnem tempu se je nadaljeval tudi drugi polčas. Gostje so še naprej dobro izkoriščali svoje priložnosti v napadu, enako pa tudi domači. Prednost se je ves čas gibala okoli 20 točk. Še naprej je blestel Horvat, ki je v tem delu igre dosegel 8 točk, pri domačih pa je stik z Sobočani držal Andrej Copot, ki je prav tako dosegel 8 točk. Po treh četrtinah je rezultat na semaforju kazal 41:63 v korist Murske Sobote.

V zadnji četrtini se je na domači strani počasi začela poznati odsotnost klopi, kar najboljši ekipi rednega dela ni bilo težko izkoristiti. Še naprej so pridno polnili naš koš in svojo prednost še nekoliko povišali. Končni rezultat je bil 60:89 za KD Nona Sobota.

Pri gostih je levji delež k zmagi spet prispeval Tadej Horvat, ki je tokrat dosegel 37 točk, od tega kar 9 trojk! 18 točk pa je prispeval Aleš Novak, ki je po dolgem času ponovno odigral tekmo v PKL. Pri domačih je 15 točk dosegel Andrej Copot, po 11 pa so jih prispevali Kosi, Glavnik in Bogša, ki je bil zaradi obljubljenega piva ob doseženem dvomestnem številu točk še posebej motiviran!

Tako, s to tekmo smo zaključili redni del na končnem tretjem mestu. Z rednim delom sezone smo lahko zadovoljni, čeprav smo redni del zaključili s štirimi zaporednimi porazi. Tretje mesto nam v polfinalu prinaša KK Beltince, ki smo jih letos enkrat že uspeli premagati, zato se nadejamo nove dobre in napete tekme. Če želimo upati na uvrstitev v finale pa bo treba spremeniti odnos in priti na tekmo!