11Tadej Ratnik21305
15Tomaž Bojnec334110
 Skupaj241635569

pšk-bel

Po štirih gostovanjih je znova napočil čas da Ljutomerčani odigramo domačo tekmo. V 14. krogu so nam nasproti stali stari znanci iz Beltincev, proti katerim smo letos že odigrali dve napeti tekmi na katerih smo dosegli polovični izkupiček. Tekma je hkrati predstavljala borbo za drugo mesto na lestvici, ki v polfinalu prinaša prednost domačega parket. Kljub pomembnosti tekme je bila udeležba na obeh straneh dokaj skromna. Na domači klopi se je zbralo osem, na gostujoči pa sedem košarkarjev.

1

Tekmo smo bolje odprli domači, saj smo povedli s 4:0. Kmalu zatem so se zbudili tudi Beltinčani in hitro izenačili ter povedli. Nadaljevanje prve četrtine je prineslo izenačeno igro obeh ekip, ter prevej izgubljenih žog. Nobena izmed ekip si ni priigrala več kot dve točki prednosti. Po desetih minutah igre je bil rezultat 15:13 v korist PŠK Ljutomer.

Drugo četrtino so bolje začeli gostje, ki so z delnim izidom 5:0 ponovno prešli v vodstvo a kaj hitro je bilo to spet v naših rokah. v šestih minutah druge četrtine sta ekipi skupaj dosegli le 11 točk. Sledil pa je pravi mrk domače ekipe, ki do konca polčasa ni dosegla niti ene točke več. Na srečo tudi gostje tega niso znali povsem izkoristiti so pa s šestimi zaporednimi točkami prišli do prednosti sedmih točk. Rezultat polčasa 19:26 v korist Beltincev. V tem delu igre smo imeli domači precej smole, saj je najprej Filipič obnovil poškodbo levega kolena, ob koncu četrtine pa je z zvitim gležnjem igrišče zapustil tudi Jernej Copot.

3

Tretja četrtina se je že večkrat izkazala za našo slabost, vendar tokrat smo bili mi tisti, ki smo bolje začeli drugi polčas. S štirimi točkami smo hitro zmanjšali zaostanek na -3. Na našo žalost je sledila serija 11:0 s strani gostov, ki so tako pobegnili na 13 točk prednosti. Po time outu smo z dvema trojkama Copot Andreja spet presekali prednost žutih na pol. Do konca četrtine sta obe ekipi enakomerno dosegali točke, tako da je prednost Beltincev pred zadnjo četrtino znašala 10 točk – 44:34. Ta del igre sta zaznamovala Zver in Copot, ki sta dosegla po 10 oz. 8 točk.

Ker je bila tekma deset minut pred koncem še vedno odprta smo poskušali zaigrati še bolj agresivno, a je Rajnar prejel 5 osebno napako in tako nas je ostalo le še 5 domačih igralcev. Položaj v katerem še nismo bili in ki je glede na naš stil igre zelo neugoden. Utrujenost se je vedno bolj poznala, gostje pa so to s pridom izkoriščali. Brez večjih težav so tekmo pripeljali do konca, svojo prednost pa povečali na  23 točk.

5

Pri gostih je bil najzaslužnejši Leon Zver, ki je dosegel 26 točk, največ pomoči pa je dobil od Žiga Kovača, ki jih je prispeval 16. Pri domačih je bil najbolj razigran Andrej Copot s 24 točkami, 14 pa jih je dodal Niko Miholič.

Praktično s samo dvema strelcema na tekmi nismo imeli večjih možnosti, da bi ogrozili žute, ki so zasluženo slavili. Naša igra ima še precej pomanjkljivosti, katere bomo poskušali do polfinala popraviti. Znano je torej, da se bomo v polfinalu za vstopnico za finale pomerili proti Beltinčanov v Žuti areni, ki je vedno neugodna. Toda če sklepamo po  letošnji sezoni, ko so na medsebojnih tekmah vedno slavili gostje, lahko optimistično pričakujemo začetek tekme! Še prej pa tekma proti Murski Soboti v zadnjem krogu rednega dela.