14Marko Sečkar10002
17Andrej Prša20004
 Skupaj23712457

sob-bis

V 13.krogu so v goste v Mursko Soboto prišli košarkarji iz Bistrice, kateri na lestvici zasedajo zadnje mesto, vseeno je šola iz prejšnjega tedna bila dovolj poučna, da si novih napak nismo želeli privoščiti. Zbor igralcev, je bil tokrat… recimo temu bolj resen, tudi ogrevanje in priprava pred tekmo je bila malce bolj resna kot prejšnje tekme. Včasih je očitno potreben kakšen poraz, da se naredi določen premik v glavi. Skratka, vsi smo se zavedali, da sezona gre proti koncu in da “zajebancije” več ni.

Začetek tekme je povsem pripadel košarkarjem None iz Sobote, kateri smo v 6.minuti tekme že vodili z rezultatom 17-2. Gostje so se nato po timeoutu, le uspeli zbrati in zaigrati malce bolj sproščeno. Pri gostih je večina igre potekala preko Trstenjaka, domači ki smo poizkušali z moštveno igro, sta pa pri zaključevanju akcij izstopala Novak T. in Horvat T.. Prvo četrtino smo domači dobili z rezultatom 26-12.

Druga četrtina je potekala v stilu druge polovice prve četrtine. Rezultatsko dokaj izenačeno, domači smo brez pretiranih težav kontrolirali igro in rezultat, ter ohranjali razliko okrog 15 točk. Pri domačih je v tej četrtini izstopal predvsem Horvat, gostje so si dokaj enakomerno porazdelili točke. Gostje so igrali ves čas zelo borbeno, domači smo čeprav z določeno sigurno prednostjo vseeno bili na trenutke nesigurni a vseeno v boljši “izvedbi” kot prejšnji teden proti Lendavi ko smo se povsem razpadli. Na polčas smo domači odšli z prednostjo +21 (48-27)

Po polčasu, se je igra dokaj umirila. Razlika je ostajala vseskozi med 15 in 20 točk razlike. Pri domačih je vajeti v svoje roke prevzel Novak T., pri gostih pa Trstenjak. Z vsako minuto bližje koncu tekme je tudi naboj med igralci začel padati. Kljub temu pa je bilo potrebno tekmo pripeljati mirno do konca, kjer smo domači vseeno vedeli vnovčiti naše izkušnje in gostom nismo dovolili, da bi se nevarno približali in “zavohali” priložnost za presenečenje.

Tekma se je zaključila z rezultatom 75-57.

Kaj reči v zaključku tega poročila. Obeta se nam še zanimiv zaključek rednega dela. Nona Sobota ima še dve tekmi z trenutno tretjeuvrščenimi Ljutomerčani. Čeprav se je po koncu tekme nekaj kalkuliralo v smislu, koliko zmag je potrebnih za 1.mesto po rednem delu, smo nekako ugotovili, da bo najboljše kar obe tekmi z Prleki dobiti. Vabljeni 25.2. v dvorano OŠ3 ob 17h na tekmo med KD Nona Sobota in PŠK Ljutomer (prestavljena tekma 10.kroga).