14Boštjan Melin423010
10Nino Čep00000
 Skupaj322035589

bel-sob

11. krog Pomurske košarkarske lige je postregel z novim, tradicionalnim derbijem med “Žutimi” iz Beltinec in KD Nona Sobota. Tekmo je zaznamoval dvoboj izjemno razpoloženih “šuterjev” – Jernej Ferčak vs. Tadej Horvat. Končni rezultat tekme je bil 86:89 v korist Sobočancev, od tega sta dosegla Ferčak 44 in Horvat 41 točk. Čestitke obema! :) No, gremo lepo po vrsti.

V prvi četrtini so kot po navadi bolje začeli gostje in z nezaustavljivim Horvatom, ki je dosegel 14 od skupno 20-ih točk, povedli z devetimi točkami prednosti. V premoru med četrtinama je klop domačih iskala recept za igro Sobočancev in kot kaže uspela skuhati čudežni napoj, ki pa na žalost ni zdržal do konca tekme.

23533798_z

V drugi četrtini so domačini pokazali povsem drug obraz in z borbeno ter predvsem bolj natančno igro v napadu razliko do konca prvega polčasa zmanjšali na tri točke. Izkušeni igralci KD Nona Sobota, s Horvatom, Novakom in Fickom (predlagam umetniško ime Mr. Air Ball – malo heca mora bit) na čelu, niso pretirano paničarili in so nadaljevali s svojo igro. Poizkusili so tudi s consko obrambo, ki praviloma “Žutim” ne leži.

23533850_z

Tretja četrtina je spet pripadla internemu dvoboju – Ferčak (po novem Mr. 44) vs. Horvat (izbor umetniškega imena prepuščam Sobočancem) – vendar se nobeni ekipi ni uspelo pretirano odlepiti od nasprotnika. Obetala se je napeta tekma do zadnjega žvižga. Klop Sobočancev je bila nekoliko daljša od domače, kar se je na koncu izkazalo kot pomemben faktor.

V infarktni končnici četrte četrtine so koši enakomerno padali na obeh straneh, publika je bila navdušena, srčni utrip sodnikov je rasel. Obe ekipi sta imeli možnost odločiti tekmo že v rednem delu vendar nobeni ni uspelo.

23533833_z

V podaljšek so vsi domači igralci vstopili s štirimi osebnimi napakami, medtem ko Sobočanci teh težav niso imeli. Z nekaj zadetimi prostimi meti in bolj zbrano igro v napadu, so gostje uspeli obdržati minimalno razliko in tekmo pripeljati do konca. Naš Mr. 44 je s hudimi krči predčasno zapustil igrišče, na kocu je Žutih ostalo samo zgolj za “streetball” ekipo.

Verjamem, da bi si obe ekipe zaslužile zmago, vendar v košarki izenačenja ni. Čestitke KD Nona Sobota za zmago, se vidimo na naslednjem derbiju ;)

Sestavil: Blaž Ulaga

Več fotografij s tekme si lahko ogledate na tej povezavi! (Avtor fotografij: Dušan Dundek)