17Filip Karba30117
4Luka Kosi22217
 Skupaj301017777

sob-pšk

Čeprav je v času zimskih počitnic ponavadi pavza za košarkarske ekipe iz Radenska Naturelle PKL, smo morali KD NONA Sobota in PŠK Ljutomer odigrati prestavljeno tekmo iz 10.kroga. Ljutomerčani so letos že presenetili Beltince, ter si z zmago tam nekako odprli upanje na končno 1.mesto po rednem delu. Poraz None Sobote proti Lendavi je te njihove apetite še dodatno povečal, a je tudi mlade Prleke premagala izkušena ekipa iz Lendave, tako da je ostalo pri troboju za 1.mesto, vendar z dejstvom da imajo Ljutomerčani najtežji razpored do konca saj se 2x srečajo še s Soboto in 1x še z Beltinci, mi smo se po dolgem času malce poigravali z raznimi kalkulacijami, vendar smo hitro ugotovili, da nam že ena zmaga v dveh preostalih srečanjih rednega dela z Ljutomerčani dovolj za osvojitev končnega 1.mesta po rednem delu sezone.

Gostje so na tekmo prišli motivirani, vendar smo na njihovo nesrečo bili kar fajn “našpičeni” tudi domačini, nenazadnje tekme se od tiste tekme in poraza z Lendavo tudi sam pristop k igri izboljšuje in verjamemo, da bo v najpomembnejših tekmah pristop že tisti pravi… Kaj rečti o tekmi, katera je potekala povsem po naših željah nekako od začetka do konca.

V prvi četrtini so gostje do 3.minute nekako držali korak z nami, nato pa smo Sobočani preko Horvat T. in Novak T. dokaj hitro ušli na +10 (v 6.minuti 19-8). Nato so gostje vseeno uspeli ujeti ritem in razlika se je ves čas gibala okrog 15 točk razlike.

V drugi četrtini smo poizkušali malce zarotirati v ekipi, da se igralci spočijejo, saj mladi Ljutomerčani igrajo specifično košarko trenutno v tej ligi, s polno tekanja in gibanja. Kljub temu smo dokaj uspešno ustavljali njihove napade. Nam je pa v tem obdobju delal težave predvsem skok, saj se je kar nekajkrat zgodilo, da so gostje brez težav prišli še do svojega drugega ali celo tretjega napada… Po timeoutu smo se tudi v tem segmentu malenkost bolj skoncentrirali v napadu je svoj šov uprizoril Horvat in razlika je spet bila varnih 17točk ob polčasu.

Drugi polčas smo domači odigrali “na rutino” in izkušnje ter gostom nismo dovolili, da bi se nam približali na manj kot 15 točk razlike. Gostje so sicer poizkušali, tudi s consko obrambo ampak so naši šuterji dokaj hitro pokazali Ljutomerčanom, da iz te moke danes nebo kruha. Tekma se je zaključila z rezultatom 99-77.

Pri domačih je izstopal Horvat s 37 točkami (9 trojk), 20 jih je dodal Novak T., pri 17ih se je ustavil Ficko, Lukač pa se je po poškodbi na parket vrnil s 16 točkami. Pri gostih sta v napadu najbolj izstopala Nemec (29 točk) in Copot J. (19 točk).

Sobočani smo odigrali zadnjo domačo tekmo rednega dela prvenstva. Sodnika sta svoje delo opravila solidno, z napakami, katere pa niso vplivale na potek tekme. Za dva tedna v zadnjem krogu odhajamo v ŠIC Ljutomer, kjer se bomo še enkrat pomerili z Ljutomerčani, nato pa bomo že naše misli usmerili na zaključne boje in polfinale z Lendavo.