Beno Gönc10002
Denis Rantaša400210
 Skupaj2659764

bel-len

V 10. krogu Pomurske košarkarske lige smo domačini iz Beltinec gostili ekipo KK Lindau. Po slabi predstavi v prejšnjem krogu proti ekipi iz Ljutomera, smo domačini bili trdno odločeni, da popravimo vtis in tako smo tudi vstopili v tekmo. Prva četrtina se je končala z rezultatom 27:14 v našo korist.

Lendavčani se seveda niso predali in so do konca prvega polčasa skušali obdržati priključek. Največje težave smo “Žuti” imeli pri pokrivanju izkušenega “ostrostrelca” Zrne, ki je našemu, sicer solidnemu obrambnemu igralcu, Jerneju Ferčaku do konca tekma nasul kar nekaj trojk. Kljub vsemu smo uspeli, predvsem po zaslugi “Griffina” – na tekmi je zadel 5 trojk in dosegel vsega skupaj 19 točk – do konca prvega polčasa razliko povečati na 18 točk.

Tako gostje iz Lendave, kot tudi mi nismo imeli ravno veliko možnosti za hitro rotacijo igralcev, saj se je na obeh straneh zbralo le po 7 “junakov”, vendar se je minutaža pri obeh ekipah lepo porazdelila. V drugem polčasu je tempo igre nekoliko padel, ravno iz omenjenega razloga pomanjkanja igralcev, vendar se slika ni kaj dosti spremenila napram prvemu polčasu. Zrna je še naprej zadeval, pridružil se mu je tudi ekipni kolega Frančič, ki je bil v območju “rakete” praktično nezgrešljiv, Beltinci pa smo vztrajali pri svoji igri in tako predvsem s hitro igro držali razliko. Tretja četrtina se je končala z rezultatom 68:44.

V zadnjih desetih minutah se je zbudil tudi Zver in zadel nekaj prostih metov (kar po navadi zgreši), Ferčak je sicer res dosegel 18 točka na tekmi, vendar je za to porabil neverjetno veliko žog, kljub temu pa se ekipi KK Lindau ni uspelo približati. Končni rezultat tekme je tako bil 92:64.

Končna ocena: dobra tekma, “veliko” število gledalcev, solidno sojenje, pa še naši rokometaši so zmagali proti Hrvaški. Naš Žiga Kovač bi rekel: “To pa ja!” ;)

Sestavil: Blaž Ulaga