Boštjan Melin21105
Uroš Števančec00000
 Skupaj45101511111

bis-sob

V osmem krogu je bilo na sporedu srečanje med zadnje in prvouvrščenima ekipama, ŠD Tropicano Bistrica in KD Nona Sobota. Na domači strani se je zbralo 8, na gostujoči klopi pa 9 igralcev. Čeprav močno oslabljeni zaradi odsotnosti nekaterih igralcev (predvsem Balažica in Trstenjaka) smo v tekmo vstopili brez bele zastave.

Z tricama Balažeka in Vučka smo tekmo bolje odprli domači. Z nizko in hitro peterko smo gostom povzročali nekaj preglavic. Do osme minute smo držali priključek z gosti, nato pa z nekaj napakami v obrambi dovolili gostom da povečajo razliko na +8. Rezultat četrtine 18:26.

IMG_20170114_184422

V drugo četrtino smo vstopili brez idej v napadu in slabo obrambo, kar so izkušeni nasprotniki znali izkoristiti, ter so vztrajno večali razliko. Dve »trici« in 3x koš+prosti met Sobočancev, ter nekaj lahkih košev je zadostovalo za lepo prednost gostov. V tej tretjini smo dosegli le 2 točki. Rezultat polčasa 20:51.

Začetek polčasa smo oboji začeli zelo sproščeno v napadu. Koši so padali z obeh strani. Rezultat tretje četrtine 23:29 za goste, ki so še malo povečali razliko. Večino točk za Nono v tej četrtini je dosegla naveza Novak (T. Novak 12, A. Novak 11).

Zadnji del tekme je bil zgolj formalnost. Gostje niso popuščali, kar dokazuje 6 zadetih tric (3x Skandali). Končni rezultat 64:111 za lanskoletne prvake PKL.

IMG_20170114_185052

Pri gostih sta izstopala T. Novak (33) in A. Novak (21), pri domači ekipi pa Balažek (15) in Orgolič (13).

Čestitke gostom, za nas pa upanje na prvo zmago v nedeljo proti KK Lindau.  Dan smo zaključili v prijetnem druženju po koncu tekme.