Denis Rantaša01201
Lucijan Sobočan20004
 Skupaj185101152

pšk-len

Po skoraj več kot enomesečnemu premoru smo igralci PŠK Ljutomer končno dočakali prvo tekmo v letu 2017. Naš tokratni nasprotnik je bila ekipa KK Lindau. Na domači klopi se je zbralo 11 košarkarjev, ki so v novo leto stopili z novimi dresi. Na klopi gostov se je zbralo 9 igralcev.

16107646_423602024697743_123740282_o

Tekmo smo domači začeli odlično in povedli z 8:0, pri čemer so gostje svoj prvi koš dosegli šele v peti minuti tekme. Zdelo se je, da enomesečna pavza s tekem ni pustila nobene rje, a smo se ušteli. Do konca prve četrtine smo dosegli le še 2 točki, kar so  delno izkoristili gostje in četrtina se je končala z rezultatom 10:7 za Ljutomer. Definitivno četrtina za pozabo na obeh straneh.

V prvih dveh minutah druge četrtine smo spet zaigrali bolje in  povedli za 6 točk. To prednost smo vzdrževali skozi večino četrtine. Zadnjih nekaj minut smo spet pohodili  plin in z delnim  izidom 8:0 povedli za 14 točk – 34:20. Ko se je že zdelo, da bo to tudi rezultat prvega polčasa je Tuksar ob sireni zadel trojko in prednost domačih znižal na 11. Tuksar je bil poleg Nemca pri Ljutomerčanih tudi najbolj razpoložen igralec v tej četrtini, saj sta oba dosegla po 8 točk.

IMG_20170115_151315

Tretja četrtina se je že več krat pokazala za našo slabost, zato smo tokrat naredili vse, da se nam zgodba ne ponovi. Še bolj smo pritisnili v obrambi in z delnim izidom 12:3 pobegnili na 20 točk prednosti. To prednost smo do konca četrtine še nekoliko povečali in četrtino končali pri rezultatu 58:35.

Pri prednosti 23 točk smo se odločili, da odpočijemo nosilce igre in v igro pošljemo igralce, ki po navadi dobijo manj priložnosti za igro.  Na sceno je stopil Matej Nemec, ki je s sedmimi zaporednimi točkami na začetku zadnje četrtine odigral ključno vlogo pri delnem izidu 11:1, ki je našo prednost povečal na že 33 točk – 69:36. Rezultatu primerno se je naša obramba ob zaključku tekme nekoliko preveč sprostila in gostom dovolila nekaj odprtih metov. To je izkoristil Stanko Tuksar, ki je v eni minuti dosegel kar tri trojke. Gostje so tekmo končali z delnim  izidom 14:3 in tako nekoliko ublažili poraz. Končni rezultat tekme je bil 77:52 za PŠK Ljutomer.

IMG_20170115_151330

Pri domačih je bil najzaslužnejši za zmago Matej Nemec, ki je dosegel 20 točk, po 13 pa sta jih prispevala Toni Rajnar in Andrej Copot. Pri gostih je bil edini razpoložen Tuksar, ki se je ustavil pri 27 točkah, pri čemer je dosegel kar 8 trojk!

S to zmago smo se utrdili na tretjem mestu prvenstvene lestvice in  hkrati še vedno sledimo vodilnima ekipama, ki imata le en poraz manj. Proti obema bomo igrali v naslednjih dveh tednih, kar bo tudi pokazalo ali se lahko kosamo z najboljšimi v ligi.