11Tadej Ratnik524214
15Tomaž Bojnec1026527
 Skupaj371028993

bis-bel

Prvo tekmo v novem letu smo na domačem parketu odigrali proti ekipi KK Sistemorg Beltinci. Na obeh klopeh je se zbralo relativno malo število igralcev (Bistica-7, Beltinci-6).

Prva četrtina se je začela s hitrim košem gostov (Ratnik T.), sledil je odgovor dveh košev domače ekipe (Orgolič R., Vučko E.). Nezbranost domačih so dobro izkoristili Beltinčarji, in z delnim izidom 12 točk prišli do lepega vodstva po polovici prve četrtine (4:14). Po minuti odmora, so domači prevzeli ritem igre in ob koncu prve četrtine prišli do vodstva (21:19).

Druga četrtina se je začela dokaj izenačeno, gostje so s štirimi zaporednimi koši (Bojnec T.) prevzeli vodstvo in povečani prednost (26:29). V drugem delu se gostje povečali pritisk in polčas končali s prednostjo 12 točk (34:46)

V prvi polovici tekme se je pri gostih najbolje izkazala Bojnec T. in Ferenčak J. ki sta dosegla 11 točk. Pri domači ekipi pa je 12 točk dosegel Pavel Uroš.

V tretji četrtini domači niso našli recepta za zmanjšanje zaostanka. Zaradi agresivnejše obrambe so se domači hitro znašli v bonusu, tako sta Laci P. in Laci B. ob koncu tretje četrtine imela oba po 4 osebne napake. Gostje so dobili tretjo čretino (13:19), tako je bil rezultat po končani četrtini 47:65 v prid gostov.

V začetku zadnje četrtine so gostje zadeli dve trojki (Bojnec T.) in prednost povečali na 45:71, tako je preostanek tekme bil še samo formalnost. Tekma se je končala z rezultatom 66:93.

Najboljša strelca ekip sta bila, Pavel Uroš s 18 točkami in Bojnec Tomaž s 27 točkami.