11Tadej Ratnik324210
15Tomaž Bojnec00000
 Skupaj2714221179

sob-bel

V 6.krogu so v Mursko Soboto v goste košarkarji iz Beltinec. Na domači strani se je zbralo zgolj sedem igralcev, na nizko udeležbo na tekmi na domači strani, so vplivale pač višje sile, kot so službene obveznosti in zdravstvene težave nekaterih. Tudi število Beltinskih igralcev ni bilo kljub ekipnemu slikanju dosti višje. Na gostujoči strani se jih je ogrevalo osem.

Ko sta na teren prispela sodnika Zver in Kous, je bilo več ali manj vse pripravljeno na tekmo.

Prvo četrtino smo Sobočani odprli izjemno. Na krilih odličnega Šiftarja smo v 4.minuti povedli za sedem točk (9-2, vseh 9 točk Šiftar). Nato so gostje vzpostavili ravnotežje, na razvoj dogodkov pa je začela nakazovati 9.minuta, ko smo pri rezultatu 21-9 dobili nepotrebno tehnično napako. Prvo četrtino smo zaključili z +9 (22-13). V prvi četrtini je pri Soboti izstopal Šiftar, pri Beltincih so si igralci enakovredno porazdelili točke.

2016 1210 17-35 01 PKL KD Nona Sobota - KK Sistemorg Beltinci

Drugo četrtino smo želeli nadaljevati z igranjem cone v obrambi. Že v prvi četrtini ni ravno najbolje funkcionirala a nam je šlo na roko dejstvo, da so gostje slabo zadevali. Želeli smo popraviti cono in odigrati bolj čvrsto, ampak smo še naprej “žutim” dovoljevali odprte mete. Do 8.minute smo držali razliko +9, nato pa je Beltinčanom stekel met za tri točke. Do konca polčasa so prišli na minus tri razlike. Semafor je ob polčasu kazal 39-36 za domače. Pri gostih je v 2.četrtini 9 od 23ih točk dal Ferčak,…

V drugi polčas smo vstopili dokaj nesproščeno, prve točke smo eni in drugi dali v tretji minuti. V šesti minuti so Beltinci s trojko Ratnika prvič na tekmi tudi povedli z rezultatom 44-43. V 8.minuti so gostje povedli z osmimi točkami razlike (54-46), nam igra v napadu nikakor ni stekla, Beltinci pa so začeli zadevati odprte mete in razlika se je hitro višala. Na koncu tretje četrtine smo se potem odločili za menjavo obrambe, ter z delnim izidom 14-4 spet povedli in končali tretjo četrtino z dvema točkama prednosti (60-58).

2016 1210 18-21 01 PKL KD Nona Sobota - KK Sistemorg Beltinci

V zadnji četrtini smo želeli nadaljevati tako kot smo začeli. V obrambi je sicer funkcioniralo, zapletlo se je spet v napadu. Do 5.minute smo se eni in drugi izmenjevali v vodstvu. Bolj se je derbi bližal koncu, več “napetosti” se je čutilo v dvorani. Mirnejše živce so ohranili gostje, kateri so se na koncu povsem zasluženo veselili končne zmage. Pri domačih je Šiftar na koncu dal 25 točk, pri gostih pa jih je 31 dal Ferčak.

2016 1210 17-34 01 PKL KD Nona Sobota - KK Sistemorg Beltinci

Ker je to bila zadnja domača tekma v tem koledarskem letu, želimo vsem ljubiteljem pomurske košarke vesele praznike.

V soboto oz. nedeljo pa tri ekipe PKL-ja čaka še tekmovanje v pokalu PARKL. Nona Sobota bo svojo tekmo osmine-finala odigrala v soboto ob 16h v Domu Športa – Dvorana Lent MB proti ekipi Adecco Oldstars (2.liga PARKL). Seveda bomo ob upanju po naši zmagi v soboto, v nedeljo stiskali pesti za ostala predstavnika iz PKL (Beltinci, Ljutomer) v pokalu.