17Andrej Prša21205
20Bojan Balažek05605
 Skupaj221322663

pšk-bis

Po prvi tretjini sezone smo v Ljutomeru dosegli polovični izkupiček in po dveh zaporednih porazih je bil čas, da ponovno dosežemo kakšno zmago. Naš tokratni nasprotnik je bila ekipa ŠD Tropicano Bistrica. Obe ekipi sta na tekmo prišli lepo zapolnjeni, 10 igralcev na domači in 9 na gostujoči klopi. Kljub temu pa sta pri obeh zaradi poškodbe manjkala stalna člana prve peterke – Dejan Balažic in Andrej Copot.

Tekmo smo z osmimi zaporednimi točkami bolje odprli domači. Gostje so prvi koš dosegli šele v tretji minuti, kar pa ni spreobrnilo poteka prve četrtine, saj se je naša prednost počasi a vztrajno večala. Rezultat po prvem delu srečanja je bil  24:12 v korist Ljutomera. Kot zanimivost velja omeniti dejstvo, da se je pri domačih med strelce vpisalo vseh osem igralcev, ki je stopilo v tej četrtini stopilo na igrišče.

IMG_20161211_133627

Tudi v drugi četrtini smo s štirimi zaporednimi točkami bolje začeli domači. Prednost se je še naprej višala in nekaj minut pred koncem polčasa je ta znašala že 22 točk. Gostje se pred koncem polčasa, s šestimi zaporednimi točkami Pavla, to prednost uspeli nekoliko zmanjšati tako, da se je polčas končal z rezultatom 43:27 v korist domače ekipe.

Zdelo se je, da bo drugi polčas zgolj formalnost, zato je naša ekipa zaigrala preveč sproščeno, kar so gostje hitro kaznovali. Polčas so odprli z delnim izidom 12:4 in prednost domače ekipe zmanjšali na vsega 8 točk in spet je bilo vse oprto. Po minuti odmora je domača ekipa za trenutek spet zaigrala nekoliko bolje a so gostje z nekaj zadetimi trojkami ves čas ostajali nevarni. Prednost domačih je pred zadnjo četrtino znašala 12 točk – 63:51. Pri domačih je bil v tretji četrtini vroč Zemljič z 8. točkami, pro gostih, ki so zadeli 5 trojk pa je 10 točk prispeval Trstenjak – 3 trojke.

Domači smo v zadnjo četrtino vstopili z miselnostjo, da gostom ne smemo dovoliti, da bi se preveč približali in temu primerno smo zaigrali precej agresivneje. Z delnim izidom 9:2 na začetku četrtine smo hitro pobegnili na varnih 19 točk prednosti in tekmo smo lahko mirno pripeljali do konca. Na koncu je bil rezultat 82:63 za PŠK Ljutomer.

IMG_20161211_134012

Največ točk za zmago domače ekipe je dosegel Toni Rajnar, ki je izkoristil odsotnost centrov pri gostih in dosegel 19 točk, dve manj pa je dosegel Matej Nemec. Pri gostih sta bila razpoložena le dva igralca. Uroš Pavel je dosegel 22 točk, Danijel Trstenjak pa 16, od tega 4 trojke.

S to zmago ohranjamo stik z vrhom lestvice, kjer imata Sobota in Beltinci le zmago več od nas. Če pa bomo želeli resneje ogroziti ti dve ekipi pa bomo morali še precej popraviti našo igro v kateri je še vedno preveč napak. To je za to leto iz naše strani tudi vse, vsaj kar se PKL tiče. Že naslednji vikend pa se odpravljamo v Maribor, kjer se bomo v pokalu PARKL pomerili z ekipo ŠD Kidričevo, ki nastopa v prvi ligi. Vsekakor zahteven nasprotnik, vendar bomo naredili vse, da karseda dostojno branimo barve Ljutomera in PKL na Štajerski sceni. Po božično novoletnih praznikih smo prvi krog prosti, nato pa k nam prihaja ekipa Lendave, kar bo že ena izmed ključnih tekem te sezone. Do takrat pa lepe božične praznike in uspešno, predvsem pa brez poškodb, leto 2017 iz strani PŠK Ljutomer.