14Boštjan Melin14406
10Nino Čep10002
 Skupaj291729479

pšk-sob

V krogu smo igralci PŠK Ljutomer v domači dvorani gostili branilce naslova in edino preostalo neporaženo ekipo KD Nona Sobota. Ni bilo dvoma kdo je favorit, kar pa ni pomenilo, da Ljutomerčani nismo šli na zmago. Na domači klopi se je zbralo 9 košarkarjev, kjer so manjkali nekateri pomembni členi ekipe – Rajnar in Karba – pri gostih pa je na tekmo zadnji moment prišlo le 8 igralcev, za kar lahko vzroke iščemo v uri začetka tekme – 11:00.

Uvodni koš na tekmi je pripadel domačim, kar je bilo na koncu tudi edino vodstvo naše ekipe. Gostje so kljub okrnjenemu kadru hitro prevzeli vajeti igre v svoje roke in povedli. V obrambi so postavili cono, ki nam je povzročala nekaj težav, vendar smo vseeno prihajali do dokaj odprtih metov z razdalje, ki pa jih nismo uspeli zadeti. Gostje so to izkoristili in si hitro priigrali nekaj točk prednosti, ki je do konca četrtine narasla na dvomestno. Na koncu prve četrtine je rezultat znašal 9:21 v korist gostov, pri katerih je bil vroč Tomaž Novak, ki je dosegel kar 11 točk, nekaj manj pa Aleš Novak, 8. Kot zanimivost – v prvi četrtini so se pri gostih med strelce vpisali trije igralci, pri domačih pa le dva!

1

Podobna zgodba se je odvijala tudi v drugi četrtini. Zdelo se je kot, da domači ne moremo zadeti niti bazena. Prednost gostov se je vztrajno večala in na sredini druge četrtine znašala že 19 točk. Poleg slabega meta iz igre, je bil katastrofalen tudi odstotek zadetih prostih metov (na koncu 39%). Rezultat po polčasu je bil 19:41 v korist KD Nona Sobota. Pri domačih so se po polovici tekme med strelce vpisali le trije košarkarji.

Vedeli smo, da bomo to tekmo težko dobili a smo vseeno poskušali na začetku drugega polčasa zmanjšati zaostanek za Sobočani. Tudi tokrat smo dosegli prvi koš – trojko – in tudi tokrat je sledil odgovor gostov, ki so dosegli naslednjih 6 točk. Nekaj minut pred koncem tretje četrtine se je prednost gostov povzpela že na 25 točk. Nato pa smo tudi domači pokazali nekaj življenja in z delnim izidom 10:0 stopili prednost gostov na 15 točk. S tem nam je še ostalo nekaj upanja, da se morda vseeno približamo in spreobrnemo tekmo. Po treh četrtinah je bil rezultat 40:57 za Soboto.

Gostje so sklepno četrtino začeli  s petimi zaporednimi točkami in hitro zatrli vsakršno upanje na morebiten »comeback« domačih. Spet je bil neustavljiv Tomaž Novak, ki je v tem delu igre dosegel 10 točk. Igralci KD Nona Sobota so tekmo brez večjih težav pripeljali do konca in še naprej ostajajo neporaženi. Končni rezultat je bil 79:56.

15319113_717610271741376_6077243917428816752_n

Pri Soboti je bil najzaslužnejši za zmago Tomaž Novak, ki je dosegel kar 29 točk – rekord sezone – velik delež pa je prispeval tudi Aleš Novak, ki je izpod koša dosegel 18 točk (nekoliko manj uspešen je bil s črte prostih metov). Pri domačih, kjer se je med strelce vpisalo le 5 igralcev, je bil najbolj razpoložen Andrej Copot, ki je prispeval 20 točk, Matej Nemec pa 16.

Za domače je bil usoden prvi polčas v katerem smo si nakopali preveliko jamo iz katere enostavno nismo mogli več splezati. Optimizem v naše vrste vnaša drugi polčas v katerem smo se enakovredno kosali z gosti in na temu bo potrebno graditi v nadaljevanju sezone, kjer nas že naslednjo nedeljo čaka nov obračun s ŠD Tropicano Bistrico, potem pa je pred nami več kot enomesečna božično novoletna pavza, v katero želimo oditi z zmago!

Zahvala gre tudi sodnikoma in zapisnikarski mizi za korektno opravljeno delo, pa tudi dvema navijačema, ki sta se kljub neugodni uri podala na tekmo, pa čeprav sta navijala za napačno ekipo. :D

1 Response

1. Dušan DUNDEK pravi:

Postaja že dolgočasno, vendar bom nekje do vključno desetega kroga meril te razdalje po tej “metodologiji”. Potem… morda izločim gibanje počasnejše od 2 km/h ali pa dodam vso gibanje vključno z odhodom sodnikov iz slačilnice in vračanje v njo, torej kar je bistveno, doda se tudi ogrevanje pred tekmo.

Na tej tekmi sem pričakoval neko čisto povprečje oz. celo nekaj manj, kar se je uresničilo. Sobota je igrala več ali manj v obrambi s consko postavitvijo, tako da ni bilo nekega run and gun dirjanja po igrišču. Ljutomer je znan po agresivnem pokrivanju po celem igrišču, ampak na tej tekmi iz tega pač ni bilo kruha… Sobota ima pač pri prenosu žoge glede tega proti njim zelo malo težav in to je bilo tudi na tej tekmi. Tako ni bilo veliko izgubljenih žog, veliko pol/protinapadov, tekanja levo in desno. V napadu pa so bili domačini več ali manj omejeni bolj na mete od daleč, seveda se veliko navadno na ta način ne da zadeti in res je na trenutke vse izgledalo, da niso mogli zadeti niti bazena, kakor se je slikovito izrazil pisec uradnega poročila. Tako se tudi gibanje sodnikov v globino, kakor temu pravimo nekoliko omeji, kar spet pomeni za vsak napad nekaj metrov manj.

Torej statistika: pretečeno, prehojeno je bilo 4,35 km s povprečjem 3 km/h. Zadnji podatek je bolj tako, tako… upošteva se pač vsako gibanje, pa četudi stopiš za centimeter levo ali desno. Za prvega pol kilometra je bilo porabljenih 12 minut in nekaj sekund, tu se vzorec več ali manj ponavlja vsako tekmo. Torej praviloma moštva še igrajo na daljše napade in kakor temu pravimo, tipajo nasprotnika. Naslednja dva intervala po pol kilometra v podobnem času, nekaj nad osem in nekaj pod to vrednostjo. Potem je tempo spet nekaj padel… na koncu okrog sedem minut.