Saša Srnec32319
Stanko Tuksar314310
 Skupaj266161169

bis-len

V četrtem krogu PKL je bilo na sporedu srečanje, med zadnjeuvrščenima ekipama KK Lindau in domačo ekipo KK Tropicano Bistrica.  Obe ekipi lačni prve zmage v sezoni, sta v tekmo krenili z desetimi igralci.

Tekma se je začela dokaj izenačeno. Prvih šest točk pri gostih je dosegel Zrna. Do šeste minute je domača ekipa še držala priključek, nato so gostje z dvema trojkama in lahkimi koši naredili razliko +10. Četrtina se je končala z 12:22 za goste. Polovico točk za goste je dosegel  Zrna (11).

V drugo četrtino so bolje vstopili domačini. Po košu Balažica in »trici« Vučka, so se približali na -4. Potem je sledil mrk v domači obrambi in Lendavčani, so se z dvema zadetima trojkama, spet  oddaljili na +10. Na krilih Vučka (7 točk v četrtini), so domači držali priključek z gosti, da se niso preveč oddaljili. Rezultat polčasa 24:35.

Drugi polčas se je začel z prodorom Orgoliča in trico gostov. 9 točk od 12, ki jih je za domače dosegel Orgolič, je bilo premalo, da bi se pred zadnjo četrtino približali gostom.

Zadnjo četrtino so bolje začeli gostje in na krilih Zrne (dve trojki za uvod, v zadnjo četrtino), povečevali razliko. Več kot nižanje razlike domačinom ni uspelo.

11 zadetih trojk gostov in močna obramba nad najizkušenejšim igralcem Bistrice Balažicem je Lendavčanom zadostovala za zmago. Končni rezultat 51:69 za goste iz Lendave. Najboljši strelec tekme Lendavčan Zrna(26 točk), pri domačih pa Orgolič (13).

1 Response

1. Dušan DUNDEK pravi:

Tudi na tej tekmi sem imel nekaj “ljubezni” do statistike… Pretečena in prehojena razdalja dokaj podobna kakor na še eni tekmi v tej dvorani… 4,39 km. Podoben vzorec začetka: za prvega pol kilometra je bilo potrebno kar 14 minut (sekunde pustimo), za naslednjega pol kilometra pa… verjeli ali ne, slabih 5 minut. Torej sta ekipi v tem delu prešaltali v sedmo prestavo po začetnem tipanju. Tekom tekme potem ni bilo več takih ekstremov gor ali dol… enostavno povedano.

Še kakšna tekma v tej dvorani… in sigurno se najde povprečje za vse sodnike. Potem morda drugačno merjenje… skupaj z ogrevanjem ali brez, kakor do sedaj oz. izključitev naprave, če je hitrost gibanja manj kakor 2 km/h. Bomo videli.

Lep pozdrav vsem obiskovalcem foruma… Dušan!