11Tadej Ratnik20004
15Tomaž Bojnec22406
 Skupaj241735671

pšk-bel

V 4. krogu Pomurske košarkarske lige smo ekipa PŠK Ljutomer končno dočakali domačo tekmo. Po dveh gostovanjih, na katerih smo dosegli dve zmagi, in prostem vikendu je bil čas da preizkusimo domačo dvorano. Naš nasprotnik je bil KK Sistemorg Beltinci, proti katerim smo na domačem parketu že odigrali nekaj dobrih partij. Na domači klopi se je prvič v tej sezoni zbralo 12 igralcev, med katerimi je bila tudi naša nova okrepitev, stari znanec PKL-ja, Matevž Domajnko, pri gostih pa je bilo za igro nared 8 igralcev.

Niz dveh zaporednih zmag in nova okrepitev sta bila zadosten motiv, da smo Ljutomerčani optimistično zrli v tekmo proti Beltincem, ki so v petek dobili krstno tekmo v ligi PARKL. Tekmo smo s štirimi zaporednimi točkami bolje odprli domači. Beltinčani so hitro ujeli priključek in kmalu tudi povedli, vendar pa se niso uspeli konkretneje odlepiti. V prvi četrtini, ki se je končala z rezultatom 14:17 v korist gostov, je še najbolj izstopal Blaž Ulaga, saj je dosegel več kot polovico svojih točk (6).

15193509_1142877709099913_6599439191940052209_n

V podobnem tempu se je nadaljevala tudi druga četrtina, kjer ste se ekipi izmenjevali v vodstvu, nobena pa si ni mogle priigrati več kot 3 točke prednosti. Kar se tiče individualnih dosežkov v tej četrtini, sta svoj šov uprizorila Matej Nemec pri domačih in Leon Zver pri gostih. Prvi je v tej četrtini dosegel 12 točk, drugi pa 8. Rezultat po polovici tekme je bil izenačen na 32.

Tretja četrtina, nič novega. Ekipi sta še naprej izmenično dosegali točke in se izmenjevali v vodstvu, nobena pa si tudi v tem delu igre ni priigrala vidnejše prednosti. To se je spremenilo v zadnjih nekaj minutah tretjega dela igre, ki so ga gostje zaključili z delnim izidom 12:7 in si pred sklepno četrtino priigrali 5 točk prednosti. V tej četrtini se je pri gostih končno prebudil Ferčak, ki se v prvem polčasu presenetljivo ni vpisal med strelce.

15235517_1380581961974686_5287342645092746581_o

Ljutomerčani smo v zadnji četrtini še nekoliko stopili na plin in z delnim izidom 11:4 ponovno prešli v vodstvo. To vodstvo smo uspešno držali do zadnjih treh minut, ko so gostje s trojko Zvera spet prevzeli vodstvo in kmalu povedli za 5 točk. V zadnji minuti, ko smo se domači uspeli približati na dve točki je trojko zadel Ferčak in zdelo se je, da bo teh pet točk prednosti dovolj za zmago a smo domači še zadnjič pritisnili in s presingom goste prisilili v nekaj napak, po katerih smo se spet približali na dve točki zaostanka in po zgrešenim prostih metih Zvera imeli tudi protinapad za izenačenje, ki bi ga morali zaključiti a ga nismo. Tako so se gostje iz Beltincev veselili svoje druge zmage v tej sezoni.

Pri gostih je bil najzaslužnejši za zmago povratnik po poškodbi Leon Zver, ki je dosegel 26 točk od tega,  10 v zadnji četrtini. Po 13 točk pa sta dodala Ulaga in Ferčak. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Nemec, ki je dosegel 22 točk, po 12 in 11 pa sta jih dosegla novinca v ekipi Ljutomera, Rajnar in Domajnko. Zahvala pa gre tudi sodnikoma in pa zapisnikarski mizi, ki je brez večjih napak opravila svoje delo.

15271823_1380582858641263_4591710118866729995_o

Vsekakor škoda za izgubljeno priložnost, ki bi nas približala cilju po rednem delu – prednost domačega igrišča v polfinalu. Gostje so zasluženo zmagali, a sezona je še dolga, saj se z Beltinčani v rednem delu srečamo še dvakrat, kjer bomo zagotovo skušali popraviti napake iz današnje tekme. Že naslednji teden pa nas čaka nov obračun, kjer k nam v goste prihajajo branilci naslova iz Murske Sobote, proti katerim bomo poskušali priti nazaj na zmagovalne tirnice.