17Andrej Prša10202
20Bojan Balažek425010
 Skupaj22621050

sob-bis

Po Lendavi so v goste v 3.krogu v MS pripotovali košarkarji iz Bistrice. Glede na to, da je to bil dvoboj lani prve in zadnje ekipe smo veljali za favorite že pred tekmo….

…a ker je potrebno vlogo favorita potrditi tudi na igrišču smo v tekmo štartali maksimalno. Do 7.minute so gostje nekako držali korak (10-5), čeprav so zaostajali od začetka tekme, nato pa je sta Skandali in T. Novak z delnim izidom 13-0 zagotovila domačinom dokaj varno prednost pred nadaljevanjem. Rezultat po koncu 1/4 je na semaforju kazal +18 (25-7)

23432878_z

V drugi četrtini smo postavo malce premešali, ker je prineslo v začetku le te nekaj nesigurnosti v napadu. Posledično je sledil tudi tri minutni mrk in delni izid Balažica proti Soboti 5-0. Nato je steklo tudi Soboti v napadu in razlika se je konstantno gibala med 10 in 15 točkami razlike v korist domačinov. Gostje so bili nepopustljivi v obrambi in nam niso dovolili razviti našo igro. Polčas se je končal s +11 za KD Nona Sobota (39-28)

Tretjo četrtino smo začeli z začetno peterko iz začetka tekme. Igra na obeh straneh je bila dokaj raztrgana. Do 7.minute se razlika ni spreminjala in je vseskozi bila okrog 10ih točk razlike (48-37). Do konca 3/4 smo domači “vnovčili” svoje izkušnje v delu tekme ko je postala malce nervozna. Rezultat tega je bila tehnična napaka gostujočemu igralcu in delni izid do konca tretje četrtine 11-3! Rezultat po 3/4 je bil 59-40!23432886_z

Zadnja četrtina je tako več ali manj ostala formalnost. Temu primerna se mi zdi, da je bila zavzetost tako na eni kot na drugi strani. Čeprav morebiti najbolj “dolgočasna” četrtina na tekmi pa je vseeno Balažic v njej poskrbel za najbolj atraktivno potezo tekme z zabijanjem… Tekma se je končala z rezultatom 74-50.

V 4.krogu je KD Nona Sobota prosta po razporedu 5.krogu, 4.decembra pa bomo namesto uživanja ob nedeljskem kosilu, ob 11h švicali v ljutomerskem ŠICu proti mladi ekipi PŠK Ljutomer.