Denis Rantaša30017
Lucijan Sobočan00000
 Skupaj19722651

sob-len
Na martinovo soboto smo se v prvi domači tekmi v letošnji sezoni srečali z Lendavo. Po zmagi na derbiju v Beltincih je najprej med tednom sledil šok, ko smo od upravljalca športne dvorane izvedeli za tehnično težavo v dvorani. O problemu smo takoj obvestili komisarja lige in nasprotnike iz Lendave. Na tem mestu se zahvaljujemo KK Lindau Lendava in komisarju lige, da so se strinjali oz. dovolili, da tekmo odigramo na sredinski tretjini športne dvorane OŠ3, saj le ta zadovoljuje vsem minimalnim standardom za igranje košarke.

23422748_z

Tekmo so bolje odprli Lendavčani in hitro povedli. Sobočanci smo na ožjem igrišču (priprave na Dom športa v MB, kjer je podobno ozko igrišče) poizkušali s široko postavljeno consko obrambo, vendar le ta ni najbolje delovala. Gostje so vseskozi brez težav držali vodstvo. (10-12)

Drugo četrtino smo bolje odprli košarkaši KD Nona Sobota in do 5.minute celo vodili. Nato pa nismo od 5. do 9. minute zadeli niti točke, kar so Lendavčani izkoristili z delnim izidom 10-0 in povedli za 10 točk.  Do konca 2/4 smo nekako uspeli rezultat vsaj znižati na -5. (29-34)

23422766_z

Drugi polčas je bil na začetku dokaj izenačen in Lendavčani so do sredine 3/4 držali razliko na +6, nato pa sta Kuzmič in Šiftar z nekaj zaporednimi koši to razliko preobrnila in nas ob koncu 3/4 pripeljala v vodstvo katerega do konca več nismo izpustili iz rok. (44-41)

V zadnjo četrtino smo vstopili z upanjem, da kljub vsemu zadržimo vodstvo in letos še drugič zmagamo. Lendavčani so se hrabro borili a njim je na koncu na našo srečo zmanjkalo moči. V zadnji četrtini sta točkovno blestela predvsem Čep in T. Novak. Tekmo smo na koncu rezultatsko dobili na dokaj lahek način, čeprav je bila borba za zmago vse prej kot lahka proti motiviranim in borbenim Lendavčanom.

23422787_z

Več fotografij lahko najdete na tej povezavi.

V naslednjem krogu na domačem terenu gostimo KK Bistrica Tropicano, v soboto 19.11.2016 ob 16. uri v športni dvorani OŠ3.

1 Response

1. Dušan DUNDEK pravi:

Nekaj utrinkov s tekme… malo izgleda čudno, ker se je zaradi tehničnih težav v dvorani tekma igrala po eni tretjini.