19Luka Kosi701115
0Miha Glavnik31207
 Skupaj27917467

bis-psk

a prvi tekmi nove sezone nam je nasproti stala ekipa PŠK Ljutomer proti kateri smo v lanski sezoni dosegli edino zmago. Tudi postavi sta odražale pomembnost tekme, kajti na domači strani se je zbralo 10 igralcev, na gostujoči pa 12.

Tekma se je začela dokaj izenačeno. Prve 4 točke na domači strani je dosegel Uroš Pavel. Po trojki Orgoliča sredi prve četrtine je rezultat kazal 11:10 v korist domačinov. Končni rezultat prve četrtine je bil 18:20 v prid Ljutomerčanov. Na gostujoči strani se je v 1. četrtini najbolje izkazal Luka Kosi, ki je v tem delu igre dosegel 12 točk.

Drugo četrtino so bolje odprli gosti, ki so dosegli prvih 7 točk in tako hitro povedli z 9 točkami razlike (18:27). Po trojki Blaža Lacija v 7. minuti 2. četrtine smo se uspeli približati na 7 točk zaostanka (23:30), a so nato gosti dosegli 7 zaporednih točk.  Prvi polčas se je končal z rezultatom 26:40.

DSC_0047

V tretji četrtni smo zahvaljujoč dobri obrambi obeh ekip videli malo število košev (rezultat tretje četrtine – 8:11). Na domači strani se je najbolj izkazal predvsem Uroš Pavel, ki je v tem delu igre dosegel 6 točk, na gostujoči strani pa Miha Glavnik s 5 točkami.

Po treh četrtinah so gostje vodili s 17 točkami razlike (34:51), tako da je bila zadnja četrtina zgolj formalnost. Končni rezultat tekme 46:67.

Na domači strani se še vedno vidita neuigranost ter predvsem neizkušenost.

Najboljša strelca na domači strani sta bila Balažic s 17 točkami ter Pavel s 16. Na gostujoči strani se je najbolje izkazal Kosi s 15 točkami.

Čestitke gostom za zasluženo zmago, ekipa ŠD Tropicano Bistrica pa bo morala priložnost za zmago iskati na preostalih tekmah, ki še sledijo.

Rok Orgolič

DSC_0052 DSC_0049 DSC_0048 DSC_0043 DSC_0039 DSC_0036 DSC_0032

1 Response

1. Dušan DUNDEK pravi:

Ker sem bil uradni sodnik, torej sodnik na tekmah SKL od 1978 do 1994, dalje pa še nekje do leta 2014 ali 2013 delegat… me je tekom vseh teh let marsikaj zanimalo, marsikaj tudi izveš.

Ker nekdaj tehnične možnosti pač niso ne dovoljevale, ali pa si jih nismo mogli privoščiti, razne statistike, meritve… sem prišel na idejo, da si izmerim, koliko za časa tekme kot sodnik pretečem.

To sem storil včeraj preko aplikacije na telefonu. Lepo sem vse nariktal, v polčasu sem itak sedel za mizo in kontroliral zapisani, tako da je merilna aplikacija pač počivala.

Bil sem kar presenečen… nagibal sem se k rezultatu, da kot sodnik, verjetno pa je pri ostalih podobno, nekako pretečem, se s premiki, približam razdalji okrog dveh kilometrov. Rezultat je pokazal, da sem vse skupaj naredil 4,6 km.

Tudi po svoje… za prvega pol kilometra sem porabil skoraj 12 minut, za drugega pa samo 5 minut. Pač dejstvo, da sta obe ekipi v začetku res igrali bolj košarko, pozicijsko, na daljše napade, z manj napakami in potem posledično z manj kontranapadi. Da je za popolnitev celotnega kilometra potem bilo potrebno samo 5 minut… hm… res so morali začeti divjati, kakor se temu pravi.

Podobne meritve bom opravil še nekajkrat… da res vidim, če bo iz tega lahko potegnjen kakšen tehten zaključek. Da tudi igralci vidijo… da samo ne stojimi na igrišču, ampak se probam/mo potruditi, biti v čim boljši poziciji, s katere se situacije za odločitve bolje vidijo in potem seveda pride navadno tudi do boljše, pravilne odločitve.