19Luka Kosi30028
34Uroš FIlipič00000
 Skupaj19412547

bel-ljut

V drugem polfinalu je bil na vrsti obračun med KK Sistemorg Beltinci in novinci na zaključnih turnirjih PŠK Ljutomer. V rednem delu sezone so obe tekmi dobili Prekmurci, ki so bili favoriti tudi na tej tekmi, kjer so bile klopi in tudi tribune lepo napolnjene. Pri Beltinčanih se je zbralo 9 igralcev, pri domačinih pa 10.

Tekmo s prvim košem odprli Ljutomerčani, kmalu zatem pa so zadel tudi gostje. Pri domačih so Copot A., Copot J. in Kosi zadeli 3 zaporedne trojke in povedli z 11:5. Beltinčani so hitro pripravili odgovor in do konca prve četrtine rezultat najprej izenačili in nato tudi povedli z 19:14. Domači so 12 od 14 točk dosegli s trojkami, gostje pa so v tej četrtini izvajali kar 16 prostih metov.

Beltinci so v podobnem ritmu nadaljevali tudi v drugi četrtini, ki so jo odprli z delnim izidom 8:0 in tako svojo prednost povečali na 13 točk. Zadnjih pet minut prvega polčasa je nato potekalo precej izenačeno, tako da se prednost gostov ni bistveno spreminjala. Rezultat polčasa je bil 33:20 v korist Beltincev.

Domačini se pred številčno publiko niso predali in drugi polčas odrli z delnim rezultatom 8:2 in tako prepolovili prednost gostov na 7 točk. Nadaljevanje je bilo spet bolj izenačeno, prednost Beltincev se je tako ves čas gibala okoli sedmih točk. V zaključku tretje četrtine pa so z dvema zaporednima spet pobegnili na 14 točk prednosti. Po minuti odmora so Ljutomerčani končali z 4:0, tako da je bil rezultat pred zadnjo četrtino 47:37.

Začetek zadnje četrtine je bil povsem v znamenju ekipe iz Beltincev, ki je z devetimi zaporednimi točkami ušla na skorajda neulovljivih 19 točk prednosti. Domačini so se nato še poskušali približati a ni šlo. Ker je bila tekma že odločena in ker je bilo potrebno hraniti moči za naslednje tekme, so sledile menjave, tako da so priložnost za igro dobili še ostali igralci. Končni rezultat tekme je bil 68:47 v korist KK Sistemorg Beltinci, ki so jih v finalu že čakali stari znanci iz Murske Sobote. Ljutomerčani pa so se v tekmi za tretje mesto pomerili z KK Radenci.

Pri gostih sta bila najzaslužnejša za zmago Zver z 20., in Ulaga s 17. točkami. Pri domačih pa ni bilo razpoloženega igralca, saj nihče ni dosegel dvomestnega števila točk. Še največ, 9, jih je dal Copot J., Kosi pa jih je prispeval 8.