Robert Govedič10013
Jure Jurjovič20204
 Skupaj27514665

sob-rad

V prvem polfinalnem obračunu na letošnjem zaključnem turnirju sta si nasproti stali ekipi KD Nona Sobota in KK Radenci. Ekipi sta se v rednem delu srečali dvakrat, oboji pa so slavili po eno zmago. Kljub temu so bili favoriti te tekme branilci naslova iz Murske Sobote. Kot se za finalni turnir spodobi se je na obeh klopeh zbralo lepo število igralcev. Soboška klop je bila povsem polna, pri Radenčanih pa se jih je zbralo 10.

Tekmo so bolje odprli Sobočani, ki so povedli s 7:2. Za tem se je odprlo tudi Radenčanom, ki so najprej zmanjšali zaostanek, nato pa z delnim izidom 9:0 tudi povedli in to prednost tudi obdržali do konca prve četrtine, katere rezultat je bil 18:16. Najbolj je izstopal Ficko, ki je v tem delu igre dosegel polovico točk Sobote (8).

12822994_772263542906020_1797402667_oRadenčani so v svojem ritmu nadaljevali tudi v drugi četrtini, ki so jo odprli s trojkama Govediča in Loperta. V peti minuti so vodili že za 9 točk (30:21), kar je bila tudi njihova najvišja prednost na tekmi. Sledila je minuta odmora Sobočanov, ki so se na parket vrnili kot povsem drugo moštvo. Do konca polčasa jim je, predvsem po zaslugi Novak A. (10 točk), uspel delni izid 17:3 in tako so na odmor odšli s prednostjo 5 točk. Rezultat po polovici tekme – 38:33.

Drugi polčas se je začel zelo izenačeno, saj sta obe moštvi izmenjaje dosegali točke. Sobočani so si najprej uspeli priigrati še nekoliko višjo prednost (12 točk), zaključek četrtine pa je spet pripadel ekipi iz Radenec, saj je Gomboc dosegel 8 točk (2 trojki) in pred zadnjo četrtino svojo ekipo približal na vsega 4 točke zaostanka, kar je obetalo zanimivo zadnjo četrtino.

A upanja na morebitno presenečenje Radenčanov je bilo kmalu konec, saj so v prvih šestih minutah zadnje četrtine dosegli le 2 točki, medtem ko jih je Murska Sobota dosegla kar 15 in tako je štiri minute pred koncem prednost Prekmurcev znašala neulovljivih 17 točk. Obe ekipi sta na koncu spočili svoje nosilce, tako da so priložnost dobili tudi tisti, ki so prej manj igrali. Prednost je do konca tekme ostajala približno enaka. Končni rezultat polfinalne tekme je bil 82:65 za KD Nona Soboto, ki se je tako pričakovano uvrstila v finale. Radenčane pa je čakala tekma za 3. mesto.

Pri Murski Soboti so bili za zmago najbolj zaslužni Novak A. z 19. in Šiftar ter Ficko z 18. točkami. Pri Radenčanih pa sta bila najbolj razpoložena Gomboc in Rajnar, ki sta oba dosegla 16 točk.