Gorazd Horvatič400311
Aleš Sijarič24908
 Skupaj291524780

rad-len

Začeli smo odlično in si v prvi četrtini (predvsem preko odličnega Frangeža – 3 trojke, 13 točk od skupnih 21) priigrali 8 točk prednosti in vodstvo 27:19. To je bila tudi edina četrtina, ki smo jo domači dobili.

Nadaljevanje je bilo bol izenačeno, še vedno pa niso gostje uspeli priti v rezultatsko prednost. Rezultat ob polčasu je bil še vedno ugoden – 43:39 oz. skupno 8 točk prednosti, če upoštevamo obe tekmi.

V tretji minuti tretje četrtine so Lendavčani prvič na tekmi povedli – 49:50, ob koncu le-te pa vodili 59:60.

Kot je bilo pričakovati se je tudi odvijala cela tekma  – zmagovalec ne bo znan do zadnjega trenutka. Mi smo imeli spet svoje 3 črne minute brez doseženega koša, gostje pa so povišali prednost po odprti trojki Zrne na 11 točk in v bistvu imeli dobljen dvoboj. Pri rezultatu 64:75 pa se je zgodil prvi ključni trenutek tekme – tehnična napaka Cilara. Izkoristili smo proste mete… zagrizli v obrambi in 2x zapored je po ukradeni žogi Frangež sam odletel v kontranapad in uspešno zaključil. Nato sta še sledila 2 uspešna prosta meta Jurjoviča. Gostje so v zadnji minuti prek Magdaleniča 8 sekund pred koncem povišali prednost na 6 (74:80).

Žoga je prišla ob izvajanju pod košem v roke “moža za velike tekme”, neuničljivega veterana Gomboca, ki je po levi strani pribežal na nasprotno stran igrišča in vrgel na koš s polovice igrišča in zadel trojko—- ludnicaaaaaaa v dvorani. Gostje so sicer poizkušali v zadnjem napadu vendar niso prišli do meta. Ob koncu rezultat 77:80 … Fešta se je lahko začela. :) in se tudi je…

Najboljša strelca tekme sta bila pri gosteh Frančič z 19 točkami , pri domačih pa Gomboc s 25 točkami.

Sodnika sta svoje delo opravila korektno, tekma je bila zelo fer kljub velikemu vložku. Ekipi Lendave bi čestital na včerajšnji zmagi in nič ne bi bilo nezasluženo, če bi bili oni udeleženci zaključnega turnirja, saj so prikazali dobro igro.

Vesel sem, da smo se borili do konca in verjeli v našo zmago ter si prislužili nastop na zaključnem turnirju, ki bo čez 14 dni v Lotmerku.