17Andrej Prša00000
20Bojan Balažek15818
 Skupaj221221258

lju-bis

Igralci PŠK Ljutomer smo po rednem delu PKL dosegli 3. mesto, kar nam je v razigravanju za Zaključni turnir prineslo 6. uvrščeno ekipo, KK Bistrica Tropicano. Šlo je za prvo tekmo od dveh, zato je bil cilj v domačem taboru ne samo zmaga, ampak zmagati s čim večjo razliko in si s tem olajšati stvari na povratni tekmi. Pomembnost tekme se je poznala tudi na obeh klopeh, saj se je na tekmi zbralo 11 igralcev Ljutomera in 12 iz Bistrice.

Tekmo smo s prvim košem odprli domači, vendar so gostje s petimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo, ki pa se je na koncu izkazalo tudi za njihovo edino vodstvo na tekmi, saj smo domači hitro odgovorili z delnim izidom 9:0 in si tako priigrali 6 točk naskoka. Gostje so bili primorani vzeti minuto odmora, po kateri so dosegli štiri zaporedne točke in se spet približali. Ob koncu smo domačini naši prednosti uspeli dodati še nekaj točk in na odmor po prvi četrtini odšli z rezultatom 16:11.

V močnem tempu smo začeli tudi drugo četrtino in z delnim izidom 11:0, ki sta ga zrežirala Kosi in Črnjavič, prednost povišali na 16 točk. Od pete minute naprej pa se je tekma odvijala bol izenačeno in prednost se je ves čas gibala okoli 15 točk. Pri domačih je odlično delovala obramba, kar je vodilo do lahkih košev v protinapadu, uspešno pa smo zaustavili tudi prvo ime gostov, Balažica, ki je v prvem polčasu dosegel le 8 točk. Rezultat po polčasu je bil torej 37:21 v korist Ljutomerske ekipe.

V drugem polčasu je bil naš cilj prednost še povečati. To nam je na začetku tudi dobro uspevalo, saj smo po dveh trojkah Copot Jerneja in nekaj uspešno izvedenih prostih metih povedli za 20 točk. Ponovno je sledil odgovor gostov, ki so dosegli pet zaporednih točk, na katerega pa smo imeli odgovor tudi mi in z izidom 6:0 povišali prednost na +21, kar je bila tudi naša najvišja prednost na tekmi. Ko smo že mislili, da je vse odločeno in da bo prednost še naprej rasla so gostje dali v prestavo višje in se do konca tretje četrtine z delnim izidom 9:2 približali na 14 točk. Pred zadnjo četrtini je bilo 54:40.

Gostje so odlično igro prenesli tudi v zadnjo del in začeli s 6:0, kar je pomenilo le še 8 točk zaostanka in razlog za paniko na domači strani. Po minuti odmora smo se uspeli toliko zbrati, da Bistrici nismo dovolili, da bi se še bolj približali in nekako uspeli vzdrževati prednost okoli 10. točk. Tekma je nato do konca spet potekala izenačeno. Ob koncu pa smo domači uspeli dodati še nekaj točk in tako prišli do pomembne zmage. Končni rezultat tekme je bil 72:58.

Pri domačih sta največ točk dosegla brata Copot, Andrej 21 in Jernej 19, pri gostih pa je bil, kot je to že v navadi, najkoristnejši Balažic, ki bil z 28. točkami tudi prvi strelec tekme (20 v drugem polčasu).

Pred povratno tekmo imamo torej lepih 14 točk prednosti, kar pa še ne pomeni, da imamo nastop na final4 zagotovljen. Treba bo namreč odigrati še eno težko tekmo na kateri Bistričanom ne smemo dovoliti, da prevzamejo pobudo. Veliko vlogo bi igrala tudi fizična pripravljenost, saj bo povratna tekma odigrana le 15 ur po koncu prve tekme. Verjamemo, da to ne bo naša zadnja tekma v tej sezoni in, da se bomo uspeli uvrstiti na domači Final4.