17Filip Karba10002
19Luka Kosi556116
 Skupaj142435254

lju-bis

Na ljubezni dan »Valentinovo«, le 16 ur po koncu prve tekme razigravanja za F4, smo doma pričakali Ljutomerčane z željo, da zmagamo prvo tekmo v krstni sezoni PKL in mogoče obrnemo izid iz prve tekme. Na obeh straneh se je zbralo po 11 igralcev. Prednost gostov iz prve tekme je znašala velikih 14 točk.

Tekmo smo s prvim košem odprli domači. Z agresivno obrambo in »mehko roko« v napadu smo počasi obračali rezultat iz prve tekme v svojo korist. Z tremi zadetimi »tricami« (2x Balažek, 1x Gonza) in nekaj lahkimi koši smo prvo četrtino dobili z 24:7. Z agresivno obrambo smo goste prisilili, da so 5 od 7 točk zadeli iz prostih metov.

Tudi druga četrtina se je začela po naših željah. V 3. minuti smo dosegli največjo prednost na tekmi, ki je znašala 21 točk. Nato so gostje prestavili v višjo prestavo in z  osmimi zaporednimi točkami zmanjšali zaostanek. Do konca četrtine smo se zbrali in polčas zaključili z 16 točkami prednosti (36:20).

Med premorom smo se dogovorili da nadaljujemo z dobro obrambo in da zadržimo prednost. Z obrambo smo nadaljevali in spet večino točko gostom dovolili le iz prostih metov. Dogovor je uspel. Konec četrtine smo vodili z 19 točkami, skupno torej +5 za nas.

Priložnosti, da zmagamo in se z prvo zmago celo prebijemo na F4 nismo hoteli izpustiti iz rok. Rezultat smo do 5 minute zadnje četrtine imeli v svojih rokah »+18«. Nato sta dva naša najizkušenejša (Balažic, Balažek) dobila 5 osebno napako in končala tekmo. Na sceno je stopil Ljutomerčan Črnjavič, zadel »trico«, 100% metal proste mete 6/6 in zrežiral konec tekme. Na koncu se je semafor ustavil pri 64:54.

Skupna zmaga za PŠK Ljutomer, prva zmaga za nas v PKL. Čestitke gostom za uvrstitev na F4. Tekma je potekala v prijetnem tekmovalnem vzdušju, s stiskom rok ob koncu tekme. Tekmovanje smo zaključili ob prijetnem druženju obeh ekip po koncu tekme.