KD Nona Sobota logo : KK Sistemorg Beltinci logo

sobota, 15.11.2014 14:30 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KD NONA Sobota

Skupaj00000

KK Sistemorg Beltinci

Skupaj00000

V derbiju 2. kroga Radenska Naturelle PKL, smo se srečali lanski finalisti lige. V goste so nam prišli Beltinci. Beltinci so tekmo vzeli resno saj so na tekmo prišli s 10 igralci in okrepljenim strokovnim štabom (Tinev, Gerenčer, Slavič in Zver). Medtem ko so se gostje ogrevali z vsemi razpoložljivimi igralci in se slikali za klubski arhiv, so se na drugi strani 15 minut do začetka tekme ogrevali vsega 3 igralci, ostali pa so/smo prihajali tik pred tekmo, »utrujeni« še od petkovega večera… Na tribuni se je zbralo všečno število gledalcev (dobrih 30).
Sama prva četrtina ni bila nič posebnega. Nobena od ekip si ni priigrala večje prednosti, zadevali smo obojni dokaj slabo, temu primeren pa je bil tudi rezultat po koncu prvih desetih minut (12-11).

Drugo četrtino smo sobočanci začeli dobro in v peti minuti po delnem izidu 8-0 povedli z devetimi točkami prednosti (20-11), vendar smo potem padli v napadu, sledilo je pet minut brez dane točke na naši strani, na srečo pa tudi gostje iz Beltinec niso kaj prida zadevali in so z delnim izidom 0-10 prišli do točke prednosti v prvem polčasu. Polčas 20-21!

Tretja četrtina je bila izenačena do devete minute 33-33, nato pa sta Tomaž Novak in Rok Vogrinčič dala 6 zaporednih točk za sobočance, tako da smo sobočanci zaključili tretjo četrtino s +6 (39-33).

V zadnji četrtini smo domači z zrelo igro v obrambi in napadu mirno kontrolirali samo tekmo in jo dokaj mirno pripeljali do konca, saj se je razlika skozi celotno četrtino gibala med petimi in desetimi točkami razlike. Konec 55-48!

Pri domačih sta v napadu izstopala Novak T. in Vogrinčič, pri gostih pa Kukel M. Čestitke gostom za borbeno in izenačeno tekmo. Zahvala tudi sodnikoma za korektno opravljeno…