sobota, 8.11.2014 18:30 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KD NONA Sobota

Skupaj00000

KK Lindau HTS Lendava

Skupaj00000

Lendavčani so tekmo odprli bolje in takoj povedli. Domačini smo le stežka prebijali trdo obrambo gostov. Lendavčani so skozi celotno četrtino kontrolirali rezultat in držali razliko okrog +5…

Sama situacija se v drugi četrtini ni bistveno spremenila. Gostje so pridno držali razliko, obenem pa njim je še stekel met za tri točke (3 trojke) v trenutkih ko smo se Sobočani povsem približali gostom. V zadnjem napadu je na gostujoče trojke odgovoril tudi Ficko in nas s trojko približal na 2 točki zaostanka v polčasu (28-30).

Nekaj upanja nam je vlilo izenačenje takoj na začetku tretje četrtine, vendar se je sama igra hitro preselila na »stare tirnice« in Lendavčani so nam hitro ušli na pet točk razlike. V šesti minuti je bila domača ekipa primorana vzeti minuto odmora, saj nikakor nismo mogli spremeniti ritma tekme in dohiteti Lendave (34-38).  V time-outu smo se zmenili da poizkusimo z drugačno obrambo. Goste smo presenetili in ob koncu četrtine prešli v vodstvo za štiri točke (47-43).

V zadnji četrtini nismo želeli spreminjati taktike v obrambi saj je delovala odlično, obenem pa nam je stekla tudi igra v napadu. Na našo srečo so Lendavčani tudi zgrešili nekaj odprtih metov in razlika se je skozi celotno četrtino povečevala. Najvišjo prednost smo dosegli ravno ob koncu tekme +19 (67-48).

Prvi krog je za nami, v naslednjem pa pričakujemo sosede iz Beltinec. Ponovitev lanskoletnega finala, obe ekipi sta v 1. krogu rezultatsko gledano suvereno opravila z nasprotniki (Beltinci +18) zato se nam obeta zanimivo srečanje v soboto ob 14.30 v dvorani OŠ3…