KK Sistemorg Beltinci logo : KK Lindau logo

sobota, 7.02.2015 19:15 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KK Sistemorg Beltinci

Skupaj00000

KK Lindau HTS Lendava

Skupaj00000

Zaradi poraza na gostujočem terenu proti nasprotnemu moštvu je ekipa iz Beltincev začela tekmo odločno, vendar so nasprotniki odgovorili z nekaj dobrimi potezami in prvo četrtino dobili z 17:19. Trener domače ekipe Blaž Gerenčer je pričakoval consko obrambno postavitev gostov vendar temu ni bilo tako.

Druga četrtina je potekala dokaj enakovredno; začetno pobudo je prevzela domača ekipa, vendar se gostje niso dali in tudi to četrtino dobili z 19:20.

V tretji četrtini so povzročali velike preglavice visoki igralci ekipe iz Lendave, ki so dobili veliko napadalnih skokov ter dominirali v napadalni raketi. Ekipi Beltincev je vseeno uspelo odigrati zelo dobro četrtino predvsem v napadu, kar jim je prineslo zmago z 22:17 v tej četrtini.

Zadnja četrtina je bila zelo napeta, predvsem zaradi tesnega izida ter nekaj nestrinjanja s sodniškimi odločitvami na obeh straneh, kar pa ni odločilo rezultata tekme. Ekipi sta bili izenačeni le dve minuti pred koncem, nakar so si Beltinčani z Jernejem Ferčakom na čelu zagotovili zmago; slednji je v izdihljajih tekme dosegel pet točk.

Tekma se je končala športno in prijateljsko z izidom 71:66 v korist domačih.