KK Sistemorg Beltinci logo : KD Nona Sobota logo

sobota, 24.01.2015 19:15 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KK Sistemorg Beltinci

Skupaj00000

KD NONA Sobota

Skupaj00000

Derbi kroga proti KD Sobota sta obe ekipi začeli z nekoliko treme, ki pa smo jo v uvodni četrtini bolje premagali domačini in smo ob hitri in kombinatorni igri tako v napadu kot v obrambi dobili s 20:9.

Druga četrtina se je začela podobno kot se je prva končala, vendar so gosti po 4 minutah igre spremenili obrambno postavitev v consko, kar nam je povzročilo nekaj preglavic in tako so uspeli zmanjšati zaostanek na 24:15. V nadaljevanju smo se domačini zbrali in po nekaj dobrih obrambah in uspešno zaključenih napadih postavili rezultat polčasa na 32:20. To četrtino je zaznamovalo veliko število prostih metov pri gostih in pa uspešni napadi predvsem Kukela.

2. polčas se je nadaljevala igra bolj izenačeno, domačinom je še vedno nekaj težav povzročala conska postavitev gostov. V tej četrtini je bilo veliko sprememb ritma tudi na podlagi 2 tehničnih in nešportne osebne gostov kar je domačinom omogočilo ob uspešnem izvajanju prostih metov držanje prednosti na okoli 10 točkah.

Zadnja četrtina je bila borbena čeprav je na polovici kazalo na lahko zmago domačinov saj smo povedli že z 59:41 je nastopil padec igre domačinov ki so ga gosti predvsem prek razpoloženega Novaka izkoristili z nekaj kontrami in tudi zadeto trojko in tako so uspeli priti do 11 zaostanka za kaj več jim je pa zmanjkalo energije, piko na i je postavil Bojnec z trojko v zadnji minuti in s tem tudi postavil končni rezultat 71:57.

Hvala gostom za borbeno tekmo do konca in druženje po njej (M. Kukel, KK Sistemorg Beltinci).