sobota, 31.01.2015 10:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15

PŠK Ljutomer

Skupaj00000

KK Lindau HTS Lendava

Skupaj00000

Prvo tekmo 8. kroga smo odigrali igralci PŠK Ljutomer in KK Lindau. Tekma je bila ob nekoliko drugačni uri kot običajno in sicer v soboto ob 10.00 zjutraj. Domačini smo se zbrali skoraj v popolni postavi (11), gostje pa so bili kar precej številčno oslabljeni prišlo jih je 7.

Tekmo sta obe ekipi začeli s trdo in močno obrambo, hkrati pa bili obe ekipi dokaj neuspešni v napadu. Domačini smo nekajkrat lepo preigrali obrambo gostov, vendar na žalost zgrešili nekaj odprtih metov. To so izkoristili gostje in se z dvema trojka nekoliko oddaljili in končali četrtino z vodstvom 14:7.

Drugo četrtino smo odprli domačini s trojko. Vendar pa so gostje takoj odgovorili in nam že v naslednjem napadu vrnili s trojko. Razlika se je skozi četrtino gibala med 5 in 10. Kot se je izkazalo na koncu je bila to tudi edina četrtina, ki smo jo dobili domačini in sicer za 2 točki. Rezultat polčasa 29:24 za KK Lindau.

Po nekaj manj kot 10 minutnem odmoru smo se domači vrnili na igrišče z misijo, da se gostom povsem približamo in poizkušamo prevzeti pobudo. To nam je delno tudi uspelo rezultat smo poravnali na 34:34. Pa takoj za tem prejeli 2 lahka koša. Gostom smo se še uspeli približati na 38:37. Potem pa je sledil niz kar 8:0 za goste. V tretji četrtini smo izgubili tudi s petimi osebnimi napakami mlajšega od bratov Copot. Četrtina se je končala z rezultatom 49:40.

V zadnji četrtini smo se domačini poizkušali vrniti v tekmo, vendar žal nismo zadevali in še huje gostje so zadevali od povsod in prednost večali. Tako je bilo zadnjih 5 minut igre zgolj formalnih. Največjo prednost pa so gostje dosegli prav ob koncu. Končni rezultat tekme 65:47.

Ekipa PŠK Ljutomer, čestita gostom za »fer« tekmo in zasluženo zmago. Kot zanimivost velja omeniti velja da se je od domačinov med strelce vpisalo zgolj 5 igralcev. Najbolj uspešni so bili Copot A. s 17, Kosi z 11 in Nemec z 10 točkami. Pri gostih sta izstopala s po 18 točkami Tkalec in Hozjan. Pohvalil bi tudi sodnika za korektno opravljeno delo.

Sestavil: Uroš Filipič (PŠK Ljutomer)