nedelja, 11.01.2015 10:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15

# Igralec Položaj FGM FTM FTA 3PM Točke
 Skupaj00000

KK Radenci

Skupaj00000

Igralci PŠK Ljutomer smo drugi del sezone začeli z domačo tekmo proti KK Radenci. Tekma je bila na sporedu ob precej nenavadni uri in sicer v nedeljo ob 10.00 zjutraj. Na domači klopi se nas je zbralo 11 igralcev, vključno z novo okrepitvijo Tomažem Črnjavičem. Gostov je na tekmo prišlo  7, izpostaviti pa velja odsotnost njihovega prvega centra Tonija Rajnarja. Glede na to, da se je prva medsebojna tekma odločala šele v zadnjih sekundah, smo tudi tokrat pričakovali dobro in napeto tekmo.

Tekma se je začela izenačeno na obeh straneh, tako da si nobena od ekip ni uspela priigrati večje prednosti. Gostje so se prvič resneje oddaljili šele v 8 minuti ko so povedli z 21:14, vendar smo se domači uspeli do konca četrtine približati na 3 točke zaostanka. Rezultat po eni četrtini tekme je bil 20:23 v korist gostov.

V drugi četrtini smo domačini nadaljevali z agresivno obrambo po celem igrišču, kar se nam je tudi obrestovalo, saj smo na krilih Copot A. in Karbe naredili niz 11:0 in pobegnili na 6 točk prednosti, nato pa nam je uspel še en niz, tokrat 7:0 in na odmor odšli s prednostjo 11 točk. Rezultat na polovici tekme je bil 41:30.

Na začetku drugega polčasa je na obeh straneh prevladovala dobra obramba in tako smo prvi koš videli šele v tretji minuti. Gostje so sicer dosegli prvih 5 točk, vendar nato začeli zadevati tudi domači, tako da se Radenčani niso približali na manj 6 točk. Zadnje tri minute tretje četrtine so spet pripadle nam, saj nam je uspel niz 11:2, s čimer smo si pred zadnjim delom tekme priigrali 16 točk naskoka. Rezultat po treh četrtinah je bil 57:41.

Kljub lepi prednosti tekma še zdaleč ni bila odločena, saj smo letos enkrat že zapravili ogromno prednost. Gostje so četrtino začeli z delnim rezultatom 12:2 in se približali na 6 točk zaostanka. Minuto pred koncem so igralci KK Radenci še zmanjšali zaostanek na vsega dve točki, kar je obetalo napeto končnico. Domačini smo uspeli ohraniti mirno kri in si z nekaj zadetimi prostimi meti priigrali prvo zmago v tej sezoni.

Pri domačih sta največ točk dosegla Copot A. z 22. in Kosi s 14. točkami, pri gostih pa je bil najbolj razpoložen Niderl, ki je dosegel 25 točk, Frangež pa jih je dodal 13. Čestitke KK Radenci za dobro in borbeno tekmo do zadnje sekunde, PŠK Ljutomer pa se nikakor ne mislimo zadovoljiti z eno zmago in bomo naslednji dve točki lovili čez dva tedna, ko odhajamo v ‘goste’ k ekipi KD Ljutomer.