nedelja, 30.11.2014 14:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15

# Igralec Položaj FGM FTM FTA 3PM Točke
 Skupaj00000

KD NONA Sobota

Skupaj00000

V 4. krogu Radenska Naturelle PKL smo se PŠK Ljutomer pomerili proti še neporaženi ekipi KD Sobota. Domači smo se zbrali v polni zasedbi, na klopi gostov pa je bilo le 6 igralcev.

Tekmo so bolje odprli gostje, ki so povedli s 4. točkami Melina a smo domači z dobro igro v obrambi hitro ujeli in tudi povedli ter si do konca prve četrtine uspeli nabrati lepo prednost. Omeniti velja, da je Jernej Copot 0,8 sekunde pred koncem prve četrtine vrgel žogo s svoje polovice in zadel ob sireni. Rezultat po prvih desetih minutah igre je bil 20:10 za domače.

Podobno se je nadaljevala tudi druga četrtina, kjer smo domačini še nekoliko povečali svojo prednost na 13. Nato so na sceno stopili gostje, ki so nas v zadnjih 6 minutah polčasa, z delnim izidom 26:5, ujeli in tudi prehiteli. Rezultat po polčasu je bil 40:32 v korist gostov iz Murske Sobote.

V drugem polčasu sta obe ekipi igrali precej enakovredno, tako da se je prednost gostov ves čas gibala okoli 10 točk. Po treh četrtinah so igralci KD Sobote še vedno vodili z 8 točkami prednosti. Rezultat pred zadnjo četrtino je bil 58:50 za goste.

Zadnja četrtina se je nadaljevala v podobnem tempu kot tretja, saj je prednost še naprej ostaja približno enaka. 2 minuti pred koncem tako gostje vodili za 9 točk in vse je kazalo na to, da je tekme konec a smo se domačini s tremi hitrimi koši približali na -3 točke vendar nam je za kaj več zmanjkalo moči.

Pri gostih je največ točk dosegel Novak Tomaž, ki je dosegel 20 točk, Žigo in Vogrinčič pa sta jih prispevala 14. Pri domačih je 16 točk dosegel Kosi, Copot A. pa jih je dosegel 11. Omeniti velja še da smo domači zadeli 10 trojk, gostje pa so izvajali kar 38 prostih metov. KD Sobota s težko priigrano zmago tako še naprej ostaja neporažena, PŠK Ljutomer pa še naprej ostajamo brez zmage. Naslednja priložnost za prvo zmago v sezoni bo že naslednjo soboto, ko se odpravljamo na gostovanje v Beltince.