16Nino Čep20004
17Borut Miklavec00000
 Skupaj251320871

RAD-SOB

Na pustno soboto smo odigrali zadnjo tekmo rednega dela sezone in sicer z še neporaženo ekipo KD Nona Sobota. Na obeh klopeh je bilo po 8 igralcev. Tekma sama po sebi ni odločala o ničemer, zato je bilo za pričakovati lepo prijateljsko tekmo med dvema starima rivaloma.

Za začetek smo se odločili za consko obrambo, “pa bomo te vidli kak bo”. Izkazalo se je, da je obramba delovala dobro, saj se favorizirani Sobočanci niso dobro znašli. Imeli so sicer nekaj odprtih šutov od daleč in premoč pod košem v obliki Đonija. Prvi del smo dobili z rezultatom 25:20.

V drugi četrtini so gostje uspeli z boljšo obrambo in hitrejšim ritmom nekoliko “razdreti” naš sistem in mirnost, ter jo dobili za 8 točk, ter prednost na polčasu za 3 (39:42).

Tretja četrtina je nakazala, da bo naš Robi Govedić imel svoj dan. Odlično je zaigral v obrambi, prestregel nekaj žog, in bil uspešen pri metih od daleč in kontranapadih. V drugem polčasu je dosegel 19 od skupno 23 točk. V tej četrtini smo videli 5 trojk in rezultat 19:13 za domačine.

V zadnji del smo šli mi s prednostjo 3 točk, kar seveda ni bila prednost, ki bi omogočila ležerno igro. Čeprav zmaga ene ali druge ekipe ni vplivala na končno razvrstitev na lestvici, pa se nobena od ekip ni hotela sprijazniti s porazom. Najprej je Lukač zadel trojko in izenačil na 58, to pa je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi, saj od tu naprej smo na krilih prej omenjenega Govediča, Tonija in pol-veterana Jurjoviča (ki je mimogrede zadel 4 zadnje ključne proste mete… še sam se čudi kak mu je gratalo :) ), tekmo mirno skontrolirali do konca in pridno povečevali svojo prednost, ki je ob koncu znašala 10 točk pri rezultatu 81:71.

Rad bi izpostavil res dobro in borbeno igro vseh mojih soigralcev, ki so se dan prej najprej spopadli z ekipo Beltinec, dan kasneje pa smo se skupaj uspeli zbrati in vzeti lep skalp brez dvoma najboljši ekipi PKL lige. Hvala tudi gostujoči ekipi za prikazano lepo in prijateljsko igro ter nenazadnje sodnikoma, ki sta svoje delo opravila zelo dobro. Bila sta praktično nevidna in pustila, da se igra košarka (kar je tudi namen vsega).

Po tekmi je sledil 3 polčas, ki je izveden v prijateljskem vzdrušju in bolj veselih zadevah. Zahvala gre tudi našim zvestim navijačem, ki so nas bodrili do konca

Ja nič. Cilj je nekak na pol dosežen, veseli dejstvo, da smo zmožni narediti rezultat, če smo z glavami pri stvari in če nastopimo kot ekipa. Ostaneta nam še 2 tekmi z ekipo Lendave, s katero pričakujemo težak boj, verjamem pa v naš uspeh in če bo vse po sreči, se vidimo na F4 v Ljutomeru.