18Dejan Hack00000
20Bojan Balažek10202
 Skupaj32827476

rad-bis

V soboto, 23.1. smo v igrali “derbi začelja” , saj sta si nasproti stali predzadnje in zadnje uvrščeni ekipi na lestvici PKL. Klop gostov je štela 12 igralcev, domača pa 8.

Prva četrtina je bila zelo izenačena. V obrambi smo postavili consko postavitev, ki je nekaj časa delovala, pozneje pa so se pokazale “luknje”. V osmi minuti smo vodili za 9 točk, vendar smo z ležerno obrambo dovolili, da so gostje zaključili prvo četrtino z 2 točkama prednosti (22:24).

Nadaljevanje je bilo boljše, obramba je bila agresivnejša, v napadu pa smo bili bol strpni. Pri domačih je bil v tem delu z 8 točkami najuspešnejši Rajnar, pri gosteh pa Vučko s 6 točkami. Ob polčasu smo imeli lepo prednost 7 točk pri rezultatu 43:36.

Po petih minutah pavze smo se podali v končni boj za 3. letošnjo zmago in utrditev na 5. mestu na lestvici. Tretja četrtina je bila še najbolj izenačena, saj smo jo dobili za 1 točko in sicer 18:17. V tej četrtini je Gomboc dal 10 točk (2 trojki).

V zadnji del igre smo vstopili s prednostjo osmih točk, kar smo nekako uspeli zadržati do šeste minute, potem pa je nastopil mrk v naši igri v napadu, kjer smo postali preveč nestrpni, delali napake in prehitro zaključevali z meti. Gostje so bili uspešnejši in so preko Balažica v osmi minuti zmanjšali na 2 točki zaostanka. Sledila je zelo napeta končnica, ki bi se lahko hitro končala drugače kot se je. Vse smo imeli v svojih rokah in prednost 2 točk. Vzeli smo timeout in začeli zadnji napad  (slabih 5 sekund) v napadalni polovici, vendar že po slabi sekundi je žoga končala izven igrišča. Gostje so imeli napad, mi pa smo naredili prekršek. Vučko je izvajal 2 prosta meta in oba zgrešil, vendar je po skoku za žogo bil dosojen out za Bistrico. Do konca je bilo še 0.7 sekunde. Žoga je po pričakovanju prišla do Balažica, ki je fintiral šut in na njem je ob izteku časa za igro bil strojen prekršek, za kar je dobil Balažic na voljo 2 prosta meta in s tem možnost, da rezultat izenači in bi se igrali podaljški. Sreča je bila očitno včeraj bol naklonjena domačinom, saj je sicer prvi strelec tekme (28 točk) zgrešil prvi prosti met, drugi zadeti pa ni bil dovolj za kaj več od minimalnega poraza.

Pri domačih sta po točkah izstopala Rajnar in Gomboc, vsak s po 26 doseženimi točkami, pri gosteh pa omenjeni Balažic z 28.

Čestitam dečkom iz KK Tropicano Bistrica, saj so pokazali veliko željo in tudi velik napredek v igri in pristopu k igri, kar nakazuje na to, da bi znali že prihodnje leto ukrasti kakšno zmago v ligi PKL.

Po srečanju je sledilo še druženje ekip, ki je potekalo v prijateljskem vzdušju, podobno kot tudi sama tekma.