19Luka Kosi20215
34Uroš FIlipič00000
 Skupaj14311233

sob-lju

Zadnja tekma KD Nona Sobota na domačem parketu v letošnji sezoni PKL. V goste nam je prišla trenutno drugo uvrščena ekipa iz Ljutomera. Prleški študentje so se zbrali v lepem številu saj jih je na tekmo prišlo kar enajst, čeprav brez “fotra” med študenti… Na domači strani se nas je zbralo sedem.

Tekma se je začela po naših željah. Hitro smo povedli, obenem igrali čvrsto v obrambi, kar je gostom povzročalo nemalo preglavic v napadu. Tudi gostje so igrali v obrambi angažirano in po sedmih minutah tekme je bil rezultat dokaj nizek. Semafor je kazal 10-0. V sedmi minuti so gostje prek Glavnika zadeli prvi koš na tekmi, na drugi strani sta vseh 10 točk zadela Kuzmič in Vogrinčič. Do konca njima je pomagal zadeti še enkrat Melin ostalo je zaključeval dvojec Vogrinčič-Kuzmič (14 od 16 točk v prvi četrtini). Gostje so v zadnjih minutah vzpostavili ravnotežje na terenu in držali razliko okrog desetih točk. Prva četrtina 16-6.

Druga četrtina je bila izenačena. Razlika se je gibala med šestimi in dvanajstimi točkami razlike. Še vedno je bila glavna tema kako se sprostiti v napadu, saj v koš ni šlo ne nam, niti gostom. Vsekakor je bilo nekaj zgrešenih metov posledica trdih in dobrih obramb na obeh straneh, po drugi strani pa smo obojni falili tudi kakšen odprt met. Rezultat ob polčasu nizkih 26-18 za KD Nona Sobota.

V tretjo četrtino smo vstopili z željo po ponovitvi prvega polčasa. Taktika “umirjanja” nasprotnika je delovala. Nikakor se nismo želeli spustiti v “divjanje” po igrišču z mlajšimi in številčnejšimi nasprotniki. Sobota je nadaljevala s svojim ritmom, gostje so poizkušali vsiliti hitrejšo igro, vendar ni šlo. Sobočani smo rutinirano v tretji četrtini še dodali nekaj točk razlike in v zadnjo četrtino vstopili s +16 (42-26).

V zadnji četrtini smo pričakovali juriš gostov, katerega pa ni bilo. še vedno malo zadetih metov na obeh straneh. Rezultat tekme 54-33

Mogoče je bilo v podzavesti obeh ekip tudi “šparanje” moči, saj obojni igramo tekmo še v nedeljo. Študentje odhajajo v Črenšovce k Bistrici, Sobočani pa še na ponovitev derbija iz prejšnjega kroga, a tokrat v Beltincih. Tekma se prične ob 13h v telovadnici OŠ Beltinci.