14Domen Štihec601214
15Tomaž Bojnec31218
 Skupaj221121560

sob-bel

V 8. krogu sta se srečali še dve neporaženi ekipi v PKL. Na tekmi se je zbralo približno 50 gledalcev. Beltinčani so prišli na tekmo z osmimi igralci, na soboški strani se nas je zbralo deset, vendar brez nekaj ključnih igralcev.

Tekmo je s prvim košem na tekmi odprl Šiftar, Beltinčani so v naslednjem napadu preko Ratnika povedli. Nato je na “sceno stopil Ficko (8 točk v 1. četrtini) ob dodatni pomoči Lukača (2 trojki v 1. četrtini) smo Sobočani prišli v 6.minuti do vodstva 14-3, do konca četrtine so gostje nato vzpostavili ravnotežje in razlika se je ves čas gibala okrog desetih točk.
V drugo četrtino smo domači vstopili z malce spremenjeno postavo, gostom je stekel met in v 3.minuti so gostje prišli na -2. Po minuti odmora smo zaigrali malce bolj zbrano. Obramba je bila čvrsta na obeh straneh, derbi pa se je razživel. Beltinčani so drugič v vodstvo prešli v 8.minuti, ko so povedli 27-29. Po minuti odmora smo Sobočani odigrali malce boljše in z delnim izidom 6-0, smo na odmor vseeno odšli z prednostjo štirih točk.
Tretja četrtina je bila prelomna. Do 7.minute 3/4 se je razlika gibala med štirimi in osmimi točkami prednosti za domačine. Skozi tekmo je bilo vseskozi čutiti nekaj nervoze na obeh straneh, kar je za derbi povsem pričakovano, vendar vse v mejah normale in v športnem duhu. Na koncu smo Sobočani z delnim izidom 11-3 prišli do vodstva dvanajstih točk na koncu 3.četrtine.

Beltinčani so v zadnji četrtini uprizorili pravi juriš proti košu domačinov. Po trojkah Ratnika in Štihca (54-49) je sledil “kratek” odgovor None Sobote z mini serijo 5-0 (59-49). Gostje so še enkrat “napadli” in se s serijo 8-0 približali na vsega dve točki zaostanka (59-57 v 5.minuti 4/4). Pri Soboti je stvar “v svoje roke” vzel Novak Tomaž in s šestimi točkami do konca tekme od dvanajstih Sobote nekako vzel upanje Beltinčanom za zmago na koncu. Končni rezultat 69 – 60.
Želja bivšemu komisarju se ni uresničila, “gasilca” sta svoje delo opravila dobro in s tem preventivno preprečila pretirano iskrenje na tekmi, da se ni vnel kakšen neobvladljiv požar. Derbi je imel skoraj vse… gledalce, bilo je na trenutke napeto in tesno. S športnim stiskom rok smo zaključili prijetno prvenstveno tekmo obenem pa smo misli preusmerili na naslednji vikend, ko nas čakata dve tekmi (petek in nedelja). Predvidevam, da v petek iskrenja nebo manjkalo, predvsem s strani najstarejšega člana PŠK-jevcev. V nedeljo pa ponovitev derbija, le lokacija bo menjana. Beltinčani bodo verjetno želeli v domači dvorani nadaljevati niz neporaženosti v beltinški “areni”, mi smo pa odločeni, da tudi to tradicijo Beltinec prekinemo…