Gorazd Horvatič41309
Aleš Sijarič22606
 Skupaj202344366

lju-len

V 8. krogu Radenska PKL smo Ljutomerčani v domači dvorani igrali proti ekipi KK Lindau, ki smo jo letos enkrat že premagali in enak cilj smo imeli tudi na tej tekmi, saj bi nam zmaga že prinesla željeno tretjo mesto po rednem delu. Temu primerno je bilo tudi število igralcev na domači klopi, kjer se nas je zbralo kar 12. Precej polna je bila tudi klop gostov, in sicer 9 igralcev.

Tekma se je začelo zelo raztreseno na obeh straneh, saj smo prve točke videli šele v tretji minuti tekme, ko so bili Lendavčani natančni s črte prostih metov. Kmalu zatem smo po »and one« akciji Glavnika zadeli tudi domači. Prva četrtina se je nato nadaljevala zelo izenačeno saj si nobena izmed ekip ni priigrala vidnejše prednosti, o čemer priča tudi rezultat prve četrtine, ki je bil 18:17 v korist Ljutomera. Omembe vredna sta podatka, da je Copot A. v tej četrtini dosegel polovico točk domačih – 9, in pa to, da se je pri Lendavi med strelce vpisalo kar 7 igralcev.

V drugi četrtini so sicer prvi zadeli gostje a je nato na sceno stopil Luka Kosi, ki je v tem delu igre dosegel kar 15 točk (3 trojke) in ob pomoči soigralcev se je prednost Ljutomera hitro povzpela na 10 točk. To prednost smo uspešno branili tudi do polčasa, ob katerem je bil izid 41:32.

Tretjo četrtino smo domačini začeli podobno kot drugo in z delnim izidom 10:2 prednost povišali na 17 točk. Gostje so se zatem uspeli nekoliko zbrati in prednost rahlo zmanjšati a že je sledil nov val domačinov, ki smo z uspešno obrambo izvedli nekaj protinapadov in do konca tretje četrtine prednost uspeli povišati na 19 točk. Rezultat pred sklepnim dejanjem tekme – 65:46.

V začetku zadnje četrtine smo prednost še nekoliko povečali tako, da so lahko na igrišče stopili tudi tisti igralci, ki po navadi dobijo manj priložnosti za igro. Gostje so ob zaključku zaostanek uspeli zmanjšati a kljub temu smo tekmo varno pripeljali do konca. Končni rezultat je bil 81:66.

Pri domačih sta bila točkovno najuspešnejša Kosi z 20. in Copot A. s 17. točkami. Pri gostih pa sta največ točk dosegla Čeke in Frančič, ki sta dosegla 16 oz. 10 točk. Še nekaj zanimivosti: pri domačih je 14 točk dosegel Jakelj. Razlog za njegovo dobro igro pa lahko pripišemo novi »playlisti«, ki se je na njegovo pobudo pred tekmo predvajala v dvorani. Še ena zanimivost: domači smo bili na tej tekmi »zelo grobi«, saj smo skupno naredili kar 32 osebnih napak, posledica česar je bilo kar 44 prostih metov gostov, od katerih pa je bilo na našo srečo uspešnih samo 23.

Čestitke gostom za dobro in borbeno tekmo. Mi smo po tej zmagi dosegli prvi cilj te sezone in sicer 3. mesto po rednem delu. Naslednji teden pa se odpravljamo v goste k še neporaženi Murski Soboti, kjer bomo to skušali tudi spremeniti.