KD Ljutomer na prvi tekmi razigravanja boljši od Bistrice

Screenshot 2020-02-24 at 20.59.56

KD Ljutomer2021222386
ŠD Tropicano Bistrica818171356

Statistika

Po neuspešnem rednem delu sezone, kjer so Ljutomerčani za las ostali brez uvrstitve v polfinale, so ta vikend začeli s tekmami razigravanja od 5. do 7. mesta. Njihovi prvi nasprotniki so bili ŠD Tropicano Bistrica, s katerimi so se pomerili pred tednom dni v zadnjem krogu rednega dela. Tudi tokrat je pri gostih manjkalo nekaj igralcev.

KD Ljutomer so tekmo odprli bolje in hitro povedli z 11:0. Po minuti odmora so prve točke dosegli tudi gostje. Do konca četrtine sta obe ekipi dosegali koše, tako da je prednost Prlekov ostajala enaka – 20:8. Tudi drugo četrtino so bili Ljutomerčani boljši nasprotnik in počasi povečevali svojo prednost. Največ so vodili za 18, na odmor pa so odšli s 15 točkami prednosti – 41:26.

V podobnem stilu se je odvijal tudi drugi polčas, Prleki so še naprej prevladovali na igrišču in počasi ter vztrajno večali svojo prednost. Tekma se je končala z rezultatom 86:56 v korist KD Ljutomer. Pri domačih sta bila najbolj razpoložena brata Copot, Andrej je dosegel 20, Jernej pa 18 točk. Pri Bistričanih pa je bil edini razpoložen Blaž Laci, ki je bil z 21 točkami tudi prvi strelec tekme.