84263048_3250611741634456_807985916491595776_o

KK Sistemorg Beltinci2020181573
KK Lindau Lendava158122055

Statistika

V 12. krogu PKL sta se v neobičajnem terminu (nedelja ob 18.00) pomerili ekipi KK Beltinec in KK Lindau iz Lendave. Domačini so po dolgem času imeli 7 igralcev, prav toliko pa tudi gostje iz Lendave (na začetku jih je bilo 5, sta pa z rahlo zamudo prišla še brata Horvatič).

Po skoku za prvo žogo ter nekaj napadih so sodniki ustavili tekmo, saj so ugotovili, da ne dela semafor. Kljub 10 minutnemu odmoru ter številnim glavam, ki so sodelovale pri popravilu, ga niso mogli usposobiti, tako da so tekmo nadaljevali na ročni način (merjenje časa na mobitel ter pisanje rezultata na papir, pri čemer sta sodelovala predstavnika obeh ekip). Tekma se je tako nadaljevala pri rezultatu 5:3 za domače  (pretekli pa sta 2 minuti in 15 sekund od začetka tekme). Povedati je potrebno, da je bila tekma zelo sproščena, potekala je  v prijateljskem vzdušju ob malo osebnih napakah. Domačini so poizkušali razviti hitro igro z kontranapadi ter igrali predvsem pod koš, medtem, ko so se gostje osredotočali predvsem na mete za tri točke. Rezultat prve četrtine je bil 20:15 (gostje so zadeli 5 metov za 3 točke). V drugi četrtini so domačini stopili na plin ter  z dobro obrambo in hitro igro v napadu naredili občutnejšo razliko, ki je ob polčasu znašala + 17 (40:23).

V drugem polčasu so gledalci (zbralo se jih je okrog 20) videli podobno tekmo kot v prvem polčasu, pri čemer so domačini naredili še dodatnih +6 razlike (rezultat po treh četrtinah je bil 58:35). V zadnji četrtini gostje niso kazali prevelike želje, da bi ujeli domačine, ki pa so tudi precej popustili. Tako so jo uspeli dobiti igralci Lendave in s tem znižali rezultat za 5 točk (končni rezultat je bil 73:55). Po koncu tekme je sledilo še skupinsko slikanje ter druženje dolgoletnih rivalov Pomurske košarkarske lige.