KD Ljutomer znova izgubili v zadnjih minutah

Screenshot 2020-02-02 at 19.23.58

KD Ljutomer211326969
ŠD Murska Sobota1214272679

Statistika

V 12. krogu so Ljutomerčani gostili ekipo ŠD Murska Sobota, ki v tem koledarskem letu igra odlično in še ne pozna poraza. Tekma je bila za obe ekipi zelo pomembna v boju za uvrstitev v polfinale.

Srečanje so bolje odprli domačin in hitro povedli s 13:5. Gostje so se uspeli približati, a so potem z novim naletom Prleki vodstvo do konca četrtine povečali na 9 točk – 21:12. Tudi prve tri minute druge četrtine so bili domači boljša ekipa in prednost povečali na 16 točk, 30:14. Zatem so se prebudili tudi gostje ter počasi začeli zmanjševati zaostanek in ga do konca polčasa znižali na 8 točk – 34:26.

Drugi polčas so bolje začeli Prekmurci, ki so se v 4 minuti približali na le 5 točk zaostanka. Do konca četrtine sta ekipi izmenično dosegali koše, kakšnega več so dosegli Ljutomerčani in povedli s 60:50. Gostom je do konca četrtine ostalo nekaj sekund, ko je Žilavec čez roko obrambnega igralca zadel trojko on zvoku sirene – 60:53.

Do tretje minute zadnje četrtine je prednost domačih ostajala okoli 9 točk. Nato je prvi strelec Ljutomerčanov Jernej Copot moral na klop, saj je dobil tehnično napako, ki je bila njegova 5. Istočasno je zaradi vnovične poškodbe zadnje lože na klop odšel tudi njegov starejši brat Andrej. Gostje so izkoristili zmedo domačih in v treh minutah ujeli, ter nato tudi prehiteli domačine. Končni rezultat je bil 79:69 v korist gostov iz Murske Sobote. Pri gostih sta bila najzaslužnejša za zmago Leon Zver s 25 točkami ter Damjan Žilavec z 21. Pri domačih je blestel Jernej Copot, ki je dosegel 27 točk, Andrej Copot pa 17.