83639481_3217277618301202_84449480924987392_o

KK Sistemorg Beltinci1615242580
KK Lotmerk219142064

Statistika

V soboto, 18.1.2020 so se košarkarji iz Beltincev pomerili z ekipo KK Lotmerk v žuti areni. Boj za prva štiri mesta, ki bodo dala novega Pomurskega prvaka v košarki, postaja z vsakim krogom vse bolj napet in zmaga je bila tako za domačo kot gostujočo ekipo imperativ, če želita doseči eno od teh mest. Gostje iz Ljutomera so prvo tekmo dobili za 5 točk (74:69), tako da so bili domači odločeni, da se maščujejo za jesenski poraz. Zanimivo, na domači klopi se jih je pred tekmo zbralo komaj 5 igralcev, na srečo je z zamudo prispel se adut s klopi Žiga Kovač. Pri gostih je bila igralska slika boljša (8), so pa tudi njim manjkali nekateri igralci. Za Pomursko košarkarsko ligo se je zbralo lepo število gledalcev (okrog 30).

Prvi koš so dosegli gostje in sicer je Godec zadel trojko, so pa domačini takoj vrnili z dvema točkama Ferčaka. Igra je bila zanimiva, dinamična ter tudi z precej napakami. Domačini so zadevali predvsem pod košem, gostje pa izza črte 6,75. Ob koncu četrtine so gostje z nekaj zaporednimi koši ušli na razliko 5 točk (rezultat prve četrtine je bil 16:21).

V drugi četrtini smo domačini dobili menjavo (Kovač). Lažje so zadihali, začeli igrati bolj trdo v obrambi, kar je imelo za posledico samo en dosežen koš gostov v 8 minutah druge četrtine. Svoje so Žuti dodali še v napadu, prešli v vodstvo in nato naredili razliko 9 točk (31:22). Ob koncu četrtine so se zbrali tudi gostje in dosegli nekaj svojih točk. Domačini smo bili očitno že na odmoru. Po dveh napakah domačih igralcev in koših gostov je bilo ob polčasu 31:30 za domačo ekipo. Rezultat je bil nizek in izenačen, obljubljal je zanimivo in napeto tekmo do konca.

V tretji četrtini podoben scenarij kot na začetku tekme; gostje zopet zadenejo trojko (Črnjavič) in povedejo, domačini pa jih lovijo. Sledi izenačena igra nekje do 7 minute v tretji četrtini, ko je bil rezultat se zadnjič izenačen na 44. Igralci Beltincev so takrat stisnili v obrambi in prisilili goste v napake, sami pa do konca četrtine dosegli 11 točk in se odlepili od nepopustljivih igralcev
Lotmerka. Po 3. četrtinah je bil tako rezultat 55:44 za domačo ekipo.

V zadnji četrtini je sledil presing gostujoče ekipe po celem igrišču, s čimer so znižali razliko na 5 točk (58:53). Domačini so uvideli, da tekme še ni konec in da se bo potrebno zbrati. Obramba je zopet postala trda, agresivna, odprlo pa se je še v napadu. Ušli so na varno razliko 16 točk (74:58) ter nato v zadnjih 2 minutah tekmo zanesljivo pripeljali do konca. Končni rezultat je bil 80:64, domačini so z to zmago naredili korak bližje najboljši četverici, gostje pa bodo morali svoje točke iskati na naslednjih tekmah.