Beltinčani dočakali premiero, Ljutomerčani odnesli zmago

Beltinci - KD 7

KK Sistemorg Beltinci1616101456
KD Ljutomer1912171361

Statistika

Domačini v beltinški “žuti” dvorani so kot zadnja ekipa letošnje izvedbe PKL dočakali prvo tekmo. Razpored jim je namenil nasprotnike iz Ljutomera, ki so prišli na tekmo pripravljeni in motivirani, da se maščujejo za poraz v lanskem finalu. Domačini pa so prišli v okrnjeni zasedbi, nekoliko zaspano, neuigrano in nepripravljeno. Že v prvi četrtini so dali gostje vedeti, da gre za resno ekipo z resnimi nameni. Začele so deževati trojke, glavna akterja sta bila Štrakl in A. Copot. Domači – videl se je presežek kilogramov, »manjko kisika v telovadnici« ter poškodbe preko leta in nepripravljenost na težko borbo za zmago. Tekma je bila taktična, prava poslastica za ljubitelje izgubljenih žog in zgrešenih metov.

Kljub vsemu temu so domačini držali korak s hitrimi Prleki – v prvem polčasu predvsem po zaslugi Ulage (ki ga življenje dvigovanja uteži žal ni pripravilo na zahtevnost celotne košarkarske tekme), v drugem pa po zaslugi Ferčaka in Bojneca, ki sta z izkušenimi potezami navduševala vse tri navijače. No, na koncu so bili gostujoči košarkarji vendarle prevelik zalogaj za domačine. V zadnjih minutah je za trenutek izgledalo, kot da bi lahko Beltinčani ukradli zmago, v večini ostalih trenutkov pa temu ni bilo tako. Če povzamemo, zaslužena zmaga gostov (končni rezultat 56:61), fer tekma z obeh strani, tudi sodnika sta dobro opravila svoje, Beltinčani pa so se šli pripravit na drugi del vikenda, tekmo ki jih je čakala čez slabih 16 ur v Ljutomeru proti mestnim rivalom njihovih tekmecev s petkovega večera.