50263876_1999705446750464_1721815014160990208_o

ŠD Tropicano Bistrica1515161965
ŠD Murska Sobota1715181363

Statistika

Po dveh porazih proti ekipama iz Ljutomera so košarkarji ŠD Tropicano Bistrica na prvi domači tekmi sezone, pričakali vedno neugodno ekipo ŠD Murska Sobota. Domača klop je štela 9, gostujoča pa 8 igralcev. Na obeh straneh se je poznala odsotnost nekaj pomembnih članov ekip (Trstenjak, Orgolič in Farkaš pri Bistrici ter Zver ter Žilavec pri gostih).
Prvo četrtino so domačini začeli brez prvega igralca Balažica, ki je malo zamujal na tekmo, kar so gostje hitro izkoristili za vodstvo 10:0. Po vstopu Balažica so se prebudili tudi domačini in z organizirano igro ter dvema zaporednima trojkama vzpostavili ravnotežje na igrišču. Že prva četrtina je napovedala zelo izenačeno tekmo.

Druga četrtina se je nadaljevala zelo izenačeno, nobeni ekipi ni uspelo pobegniti na večjo razliko. Ob polčasu je semafor kazal 30:32, torej minimalna prednost za goste iz Murske Sobote. Enako kot v prvem polčasu se nobena ekipa tudi v tretji četrtini ni  uspela odlepiti na več kot 2 točki razlike, razen na koncu tretje četrtine, ko so gostje povedli za velikih 8 točk, kar pa sta v zadnji minuti delno izničila Balažic in Laci B.. Še podatek: U. Pavel je dosegel 13 od 18 točk soboške ekipe v tej četrtini.
V zadnji del tekme so gostje vstopili s +4. Po nekaj menjavah v vodstvu se je izenačenost tekme prenesla tudi v zadnje minute. Na koncu so se tesne zmage veselili domačini in tako zabeležili prvo zmago letos v PKL. Najboljši strelci: Balažic 24 in Laci B. 13 pri Bistrici, ter Pavel 27 in Radonjič 21 pri gostih.