KD NONA Sobota z drugo zmago na vrh lestvice

24302111_1493585787344154_6474076569870803853_o

KD NONA Sobota1919151770
KK Lotmerk151192358

Statistika

Po enoletnem premoru v PKL ligi so se v prvih dveh krogih košarkarji None pomerili z vedno neugodnimi ljutomerskimi ekipami. V prvem krogu so se iz prleške prestolnice vrnili z zmago, enak izkupiček pa so pričakovali tudi na drugi tekmi.

V prvi četrtini so Sobočani hitro povedli s 7:0 po zaslugi bratov Bilić. Razlika je nekako ostajala med 5 in 10 točk do zaključka četrtine ko so se gostje približali na dve točki. Četrtina se je zaključila z rezultatom 19:15 (pri domačih je izstopal J. Bilić z 11 točkami).
Drugo četrtino so gostje odprli zelo dobro in hitro prišli v vodstvo z 19:23 (delni izid 8:0), a to je bilo s strani Prlekov več ali manj vse v tem delu igre, v naslednjih šestih minutah so namreč zmogli vsega 3 točke. Na drugi strani so domači v tem obdobju igrali solidno in konstantno polnili koš nasprotnikov ter jim s consko obrambo oteževali napade. V zaključku četrtine je blestel predvsem “kranjčan” Kuzmič s svojimi osmimi točkami (2 trojki). Polčas so tako domači zaključili z vodstvom +12.
V začetku drugega polčasa so gostje spet pokazali nekaj življenja in v šesti minuti tretje četrtine prišli do rezultata 39:32 (v prvih šestih minutah so domači zmogli vsega točko, a mladi gostje tega mrka niso najbolje izkoristili). V sedmi minuti se je krivulja igre domačih v napadu spet dvignila in po zaslugi odličnega J. Bilića (12 od 15 točk KD NONA Sobota v 3. četrtini) se je razlika približala dvajsetim točkam. Rezultat po 3. četrtini 53:35.
Zadnja četrtina je bila več ali manj rutinska igra do konca domačih, a kljub temu si preveč lagodja niso smeli dovoliti, saj bi se gostje lahko s kakšno serijo hitro približali in spet “odprli” tekmo.V četrti minuti zadnje četrtine je prednost znašala že velikih 24 točk, v domači ekipi je prišlo do manjšega padca v igri in gostje so se približali na 12 točk razlike. Končni rezultat 70:58.
Tomaž Dundek, KD NONA Sobota: Vsekakor veseli dober štart v sezono, a to je šele začetek sezone. Cilji letos so jasni, postati prvak Radenska Naturelle PKL še šestič. Vsekakor se veselimo tudi prvega soboškega derbija, ki bo v nedeljo 10.11. ob 15h na Srednji ekonomski šoli MS, kjer bomo sicer nastopali kot gostje, a glede na to, da smo lovoriko v naši prvi sezoni “lovili” ravno v tej dvorani (od druge sezone naprej nastopamo na OŠ3) se bomo vsaj delno počutili tudi mi kot domačini. Vabljeni na SOBOŠKI derbi.