KD Ljutomer na domačih tleh boljši od ŠD Tropicano Bistrica

KDLvsLEN-00115

KD Ljutomer1622241274
ŠD Tropicano Bistrica11842548

Statistika

Ta vikend je bil v PKL sicer prost, vendar je bila po dogovoru med ekipama odigrana tekma 7. kroga. Na obeh klopeh se je zbralo po 9 igralcev, manjkali pa so najvišji, Zemljič in Glavnik pri Prlekih ter Balažic pri Prekmurcih. Tekmo so bolje odprli gostje, ki so dosegli prvih 5 točk na tekmi, kar pa se je izkazalo za njihovo edino vodstvo. Domači so nato z delnim izidom 12:0 povedli in vodstvo obdržali do konca tekme. Prva četrtina se je končala s 16:11 za Ljutomer. Pri gostih se je zelo poznala odsotnost Balažica, ki je ostali igralci niso uspeli zapolniti. V podobnem ritmu se je nadaljevala tudi druga četrtina, kjer so Prleki še naprej počasi, a vztrajno višali svojo prednost in na odmor odšli s prednostjo 19 točk. Rezultat prvega polčasa – 38:19 za Ljutomer.

Tudi tretja četrtina ni prinesla spremembe v razmerju moči na igrišču. Domači so z delnim izidom 17:2 povedli za 34 točk in to prednost do konca četrtine povišali na 39 točk (62:23), kar je zadostovalo za mirno zadnjo četrtino. Ljutomerčani so tako lahko spočili nekaj nosilcev, gostje pa so v sklepni del tekme vstopili odločno in z nekaj zadetimi trojkami vztrajno nižali svoj zaostanek, ter do konca tekme ublažili poraz. Tekma se je končala z rezultatom 74:48. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Jernej Copot, ki je dosegel 28 točk, Andrej pa jih je prispeval 14. Pri gostih je bil edini razpoložen Danijel Trstenjak, ki je dosegel 21 točk.