ŠD Murska Sobota 79 : 60 KK Lindau Lendava

ŠD MS - Beltinci 15

ŠD Murska Sobota1618182779
KK Lindau Lendava207171660

Statistika

Na uvodnem srečanju nove sezone je ŠD Murska Sobota gostila KK Lindau Lendavo. Domačini so prišli v polni zasedbi (12 igralcev), Lendavčani pa nekoliko oslabljeni (7 igralcev). Tekmo so bolje začeli domači in na krilih Žilavca in Radonjiča povedli z 9 : 4. Gostje so se nato odločili za consko obrambo, kar je domačim povzročalo veliko težav. Ob koncu prve četrtine so povedli z 20 :16, blestel je sobočanec v vrstah Lendave Rantaša. V drugi četrtini se je pri domačih razigral Zver, gostitelji pa niso našli poti do koša. Četrtino so domači dobili s 18:7.

Tretjo četrtino so boljše začeli gostje, približali so se na vsega 3 točke. Razigrala sta se Hozjan in Tkalec. Pri domačih je četrto osebno dobil Čontala, ki je do takrat dobro opravljal obrambne naloge. V drugi polovici tretje četrtine so se domači pobrali, na obeh koncih parketa je blestel Lalovič. Rezultat po treh četrtinah je bil 52 :44. Po 30 minutah igre so bili gostje že vidno utrujeni, Radonjič in Zver sta s tremi meti za tri naredila neulovljivo razliko 22 točk. Domači so tekmo mirno pripeljali do konca, končni rezultat je bil 79:60.